Terasos įrengimas: smulkmenos apie kurias reikia pagalvoti

terasa

Svajojate gerti kavą terasoje? Norite kuo daugiau laiko praleisti lauke? Tokiu atveju terasos įrengimas yra būtinas ir šis straipsnis – kaip tik jums.

Terasos įrengimas turėtų būti paliekamas profesionalų rankose, kadangi siekdami kokybės turite pasikliauti tais, kurie turi patirtį pasiūlyti aukščiausios kvalifikacijos darbus. Norėdami supaprastinti juos tuo pačiu pateikiame kelias detales, kurias reikia įvertinti galvojant apie terasos įrengimą.

Profesionalų pasirinkimas

Terasos įrengimas yra sudėtingas darbas, tad be specialistų pagalbos sunkiai pavyks apsieiti. Siūlome susirasti geriausius profesionalus. Ieškoti, žinoma, geriausia naudojantis internetu, kadangi ne tik vienoje vietoje rasite labai daug pasiūlymų ir iš jų galėsite pasirinkti tą, kuris jums labiausiai tinka, tačiau tuo pačiu susirasti visą reikalingą informaciją, susipažinti su atliktais darbais ir pagal tai susirasti įmonę, kuris padės suprojektuoti ir realizuoti nuostabios terasos idėją.

Platus profesionalų pasirinkimas atveria galimybes apsispręsti, kieno paslaugos labiausiai tinka ir kieno pasinaudoti labiausiai verta. Svarbiausia skirti laiko paieškoms, kadangi terasa ilgalaikė investicija. Pasižiūrėkite, kad montavimo darbai padėtų tai pasiekti.

Detalės, kurias būtina įvertinti

Ieškant geriausių profesionalų neužtenka tik juos susirasti, kadangi norėdami patenkinti jūsų poreikius jie taip pat prašys įvertinti tam tikras detales, kurios garantuoja aukščiausios kokybės paslaugas. Taigi, naudinga sau atsakyti į kelis klausimus, kuriuos dažniausiai užduoda specialistai.

Žinoma, pasitarus su jais susirasti geriausią variantą nebus sunku.

  • Nuspręskite iš kokios medienos terasa jums labiausiai patinka. Lietuvoje labai dažnai gaminama iš spygliuočių, tačiau egzistuoja ir daugiau galimybių.
  • Taip pat nuspręskite, kokio dydžio terasa jums labiausiai tinka. Nuo pačios mažiausios iki labai didelės kiekvienam pagal poreikius bei galimybes.
  • Terasa gali būti klasifikuojama ir pagal stilių kol vieni mėgsta klasiką bei natūralumą tuo tarpu kiti ieško modernumo, kuris atrodytų unikaliai.

Terasos įrengimas leis džiaugtis galutiniais rezultatais, kurie tuo pačiu įkvėps gyvybės ir leis gyventi tokioje vietoje, kuri jums labiausiai tinka. Svarbiausia pagaliau išdrįsti įgyvendinti savo idėją. Tuomet rytiniai kavos gėrimai net ir vėsiuoju metų laiku padės atrasti žavesį.

Suvenyrai namams reikalingi tiek pat kiek ir baldai

paminklaiSava erdvė –  tai beveik viskas, ko reikia, norint jausti pilnatvę ir ramybę. Namai turėtų būti saugiausia kiekvieno žmogaus erdvė, kurioje jis galėtų jaustis užtikrintai ir saugiai. Ar Jūs taip jaučiatės savuose namuose? Jei ne, ar kada susimąstėte, ko Jūsų kampeliui trūksta? Galbūt daugiau spalvų, ar dekoracijų, paveikslų ir suvenyrų? Suvenyrai namams reikalingi tam, kad būtų galima sukurti kažką savito, jaukaus ir bei simbolizuojančio, kad namai – tai Jūsų kampas.

Suvenyrai namams gali būti įvairūs. Tai gali būti įvairios statulėlės, skulptūrėlės, nuotraukų rėmeliai ir t.t. Namus galite dekoruoti įvairiausiais būdais, priklausomai nuo to, koks Jūsų interjero stilius, papročiai, tradicijos ir norai. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse yra paliekami atskiri kambariai, kuriuose pastatomi tam tikri miniatiūriniai paminklai – statulėlės, mirusių artimųjų atminimui. Rinktis tikrai yra iš ko, o suvenyrais prekiauja beveik visos namų apyvokos prekių parduotuvės.

Pigiausias būdas sukurti jaukią aplinką. Net ir pats menkiausias dekoras gali pakeisti aplinką neatpažįstamai! Ornamentų lipdukai ant sienų, dailios vazos ir paveikslėliai – visa tai suteikia gyvybingumo bei spalvos namams, tad nebijokite minimalių pokyčių. Kartais užtenka tiek nedaug, kad pakeistumėte vaizdą neatpažįstamai!

Namų stilių galima keisti nors ir kasdien. Kartais neišvengiamai įsinorite pokyčių, tačiau nenorite kardinaliai griauti lubų ir dažyti sienų? Suvenyrai tam ir skirti. Toks dekoras nereikalauja didelių pastangų ir yra greitas bei smagus būdas pakeisti bene visa interjerą per labai trumpą laiką. Pakabinkite naujas užuolaidas, patieskite naują kilimą ir pamatysite, kad nereikia jokio interjero dizainerio paslaugų!

Suvenyrai gali būti atsivežti iš užsienio šalių ir priminti smagias keliones. Taip pat jie gali būti kažkieno dovana ir priminti svarbias akimirkas. Kiekviena dekorui skirta smulkmenėlė gali būti kažkieno priminimas, tuomet vos tik įžengsite pro namų duris, pajausite teigiamas emocijas ir jausmus. Suvenyrai namams – kaip papuošalai žmogui, suteikia žavesio bei išskirtinumo. O namai turi būti artimi Jūsų skoniui ir stiliui, kad galėtumėte jaustis jaukiai ir ramiai. Po sunkių dienos darbų ir iššūkių poilsio ieškosite ten, kur jaučiatės saugiausiai. O saugumas bus tik pilnai išpildytuose ir dekoruotose Jūsų namuose.

Kreditas internetu – už ar prieš?

kreditas internetuNors finansų planavimo tematika vis dažniau akcentuojama tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, tačiau neretai susiklosto įvairios gyvenimiškos situacijos, kurios pareikalauja didelių ir netikėtų išlaidų. Žinoma, finansų ekspertai teigia, jog kas mėnesį iš savo gaunamų mėnesinių pajamų taupymui derėtų atidėti apie 10-15 procentų lėšų, tačiau ir to ne visuomet pakanka. Dažniausiai skolinamasi norint įsigyti didesnių išlaidų reikalaujančius svarbius pirkinius (pavyzdžiui, pakeisti staiga sugedusią buitinę techniką), padengti netikėtas sveikatos paslaugoms skirtas išlaidas (ypač susijusias su dantų tvarkymu), taip pat ir esamiems (dažnai ir pradelstiems) įsiskolinimams padengti. Žinoma ir tai, kad kreditus bei paskolas teikia įvairios finansinės institucijos ir jos tai daro įvairiais būdais. Taigi, ar kreditas internetu yra patikima skolinimosi priemonė ir ar verta ja pasinaudoti?

Kalbant apie greituosius kreditus, jų pagrindinis pranašumas yra tas, kad skolinami pinigai greitai pasiekia gavėją. Neretai tokio tipo kreditai yra gaunami per pusę valandos nuo paraiškos užpildymo. Tai galioja ir tada, kai imamas kreditas internetu, tiek ir tada, kai naudojamasi SMS kredito paslaugomis. Taip pat svarbu ir tai, kad įprastai greitųjų kreditų suteikimo taisyklės yra kur kas paprastesnės nei imant bankinę vartojimo paskolą. Mat bankai turi specialius asmens kredito istorijos tikrinimo metodus, pagal kuriuos vertina skolinimo riziką. Tuo tarpu kreditų bendrovės skolina sąlyginai nedideles sumas ir riziką prisiima skolindamos tiesiog didesnėmis palūkanomis.

Būtent palūkanos ir yra vienas iš pagrindinių greitųjų kreditų trūkumų. Neretai jos siekia 10 ir daugiau procentų, o tai reiškia, kad grąžinti reikia kur kas didesnę pinigų sumą, nei ta, kuri buvo pasiskolinta. To kreditų bendrovės neįvertina ir todėl kredito grąžinimas yra pilnai gavėjo atsakomybė. Bankai, išduodami paskolas, atsargiai įvertina gavėjo pajamas ir turimą finansinę naštą ir neskolina daugiau pinigų, nei gavėjas gali grąžinti. Šio saugiklio kreditų bendrovės neturi, todėl nuolat atsiranda tuo piktnaudžiaujančių žmonių. Pastarieji skolinasi esamiems įsiskolinimams padengti ir taip grimzta į greitųjų kreditų liūną. Dėl to svarbu atsiminti, jog kreditas internetu yra gera finansinė pagalba jos prireikus, tačiau ja naudotis reikia atsakingai.

 

Trumpai apie atsipalaidavimo oazę – vonią

santechnikos paslaugos KauneSantechnika, kaip ir bet kuri kita namų ūkio sritis, tiesiogiai priklausoma nuo namų komfortui sukurti naudojamų elementų. Vienas tokių, elementų, be kurių neįsivaizduojamas namų santechninis mazgas – vonia. Ji verta platesnio aptarimo, nes joje ne tik pailsime ir atpalaiduojame po dienos darbų įtemptus raumenis (žinoma, ne kasdien), bet ir galime atlikti visą eilę sveikatinimo procedūrų. Ji turi tam tikras įrengimo taisykles, išmatavimų normas, gaminama iš skirtingomis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Apie visa tai pakalbėsime plačiau.

Vonia – didžiausias namų santechnikos įrenginys, jeigu neskaitysime baseino. Vonios konstrukcija dažniausiai būna metalinė (ketaus arba plieno), padengta emale, apie 250–300 litrų talpos. Vonios būna sėdimosios ir gulimosios – atitinkamai, skirtos maudytis sėdint ar gulint.

Pastarosioms sovietiniais metais buvo taikomi griežti išmatavimų normų reikalavimai – 1500 ir 1700 mm. Tai buvo surišta su vonių montavimu standartiniuose butuose. Dabar reikalavimai vonių išmatavimams ne tokie griežti. Be to, vonią galima pasigaminti pagal užsakymą. Šiuo atveju, jei esate kaunietis, galite kreiptis į  įmonę, kurios specializacija – santechnikos paslaugos Kaune.

Dabartiniu metu atsirado plastikinės (akrilinės) vonios. Jos, žinoma, lengviau montuojamos, o ir jų eksploatacija – paprastesnė (metalinės, ypač emale dengtos plieninės, dažnai „išeina iš rikiuotės“, pavyzdžiui, numetus sunkų daiktą, galimas emalės pažeidimas), tačiau, ne visiems priimtinas stiprus triukšmas, kurį sukelia vanduo, tekėdamas į plastikinę vonią.

Alternatyva gali tapti ketaus vonia, iš vidaus padengta akrilu, bet tokia vonia – brangesnė. Be to, būta ir keraminių vonių, tačiau jos nepasiteisino. Taigi, trumpai apibendrinkime skirtingų medžiagų vonių privalumus ir trūkumus:

  • Plieninės vonios – lengvos (tai lemia pagrindinį jų privalumą: montavimo paprastumą) greitai įšylančios, jos turi atsparias subraižymams sieneles. Jų spalva, bėgant metams, nekinta, jos yra ilgaamžiškos, parduodamos už prieinamą kainą;
  • Akrilinės vonios – plastiko lankstumas leidžia jas pagaminti norimos formos ir dydžio. Paviršius nerūdija, jį lengva restauruoti. Šios vonios taip pat paklausios dėl straipsnio pradžioje minėtos sveikatinimo funkcijos galimybės – į jas, esant reikalui, montuojamos hidromasažinės sistemos.
  • Ketaus vonios – šios vonios pasižymi tvirtumu ir yra palyginus sunkios. Jose, dėl sienelių storio ir jų savybės sulaikyti šilumą, lėčiau atšąla vanduo. Tačiau jų svoris paverčia šias vonias sunkiai montuojamomis;
  • Akmens masės vonios – šios vonios išsiskiria ilgaamžiškumu, kokybe ir išskirtiniu patvarumu. Jos tarnaus Jums kone visą gyvenimą, bus malonios kūnui, o leidžiant į jas vandenį, beveik nesigirdės triukšmo. Tad netruksite pasijusti tarsi rojuje.

Pristatėme pagrindinius aspektus, kurie, manome, pravers, renkantis vonią. Pasirinkimas – priklauso nuo Jūsų. Bet kokiu atveju, neapsiriksite, rinkdamiesi natūralesnes medžiagas, jos artimesnės kūnui ir kuria vonioje tikros, atsipalaidavimui skirtos, oazės atmosferą. O atsipalaidavę ir į gyvenimą pažvelgsite naujomis akimis. To Jums ir linkime.

 

Šarvuotos durys: kaip pasirinkti?

sarvuotos durysAtėję į svečius pirmiausia pamatome lauko duris. Vadinasi, ir Jūsų svečiai irgi pirmiausia pamato ir įvertina Jūsų namų duris. Pagal jas neretai ir pirmąjį įspūdį apie jus bei jūsų būstą susidaro. Taigi, durys ne tik užtikrina saugumą, jos reprezentuoja jūsų namus. O pagal ką rinktis duris, kad jos būtų saugios, patikimos ir dar gražios? Juk šarvuotos durys Kaune, Vilniuje ir mažesniuose miesteliuose yra bene populiariausios durų rinkoje, todėl pasirinkti ne taip ir lengva.

Kas svarbu renkantis šarvuotas duris?

Pirmas dalykas, į kurį turite atsižvelgti rinkdamiesi šarvuotas duris, yra durų anga. Šarvuotos durys neturi būti per plačios ar per aukštos, nes netilps. Taip pat netiks ir mažesnės ar siauresnės, kadangi tada reikėtų sukti galvą, kaip užtaisyti angos tarpus. Jei anga būtų gerokai per plati, galima montuoti specialius praplatinimus, bet jie gerokai „išaugina“ galutinę durų kainą.

Įvertinkite ir tai, ar jums svarbiau saugios, ar šiltos durys? Šarvuotos durys, kaip žinome, pasižymi aukščiausiu saugumo lygių, jos ilgaamžės, patikimos, tvirtos. Bet štai termoizoliacinėmis savybėmis gerokai nusileidžia, pavyzdžiui, medinėms durims. Todėl jei gyvenate individualiame name, verta pamąstyti, ar neteks vėliau gailėtis dėl aukštesnio šilumos laidumo koeficiento. O gyvenantieji daugiabučiuose, kur durys su lauku nesiriboja, gali nė nesvarstyti – šarvuotos durys geriausias pasirinkimas.

Jau minėtas šilumos laidumo koeficientas – labai svarbus. Mūsų klimatas permainingas, tad visai nesvarbu, ar šarvuotos durys Kaune, ar kitame mieste bus montuojamos, tikslinga įvertinti šį aspektą. Žiemą durys turi netapti šilumos laidininku iš namų. Kuo šilumos laidumo koeficientas aukštesnis, tuo per duris daugiau šilumos prarandama, kuo koeficientas žemesnis – tuo šilumos prarandama mažiau.

Šarvuotos durys dažnai komplektuojamos su standartine rankena ir spyna. Tokia spyna dažniausiai turės bazines apsaugines funkcijas, ji neužtikrins aukščiausio lygio saugumo. Jei norite ir galite investuoti papildomai, tikslinga geriau spyną įsigyti atskirai. Gamintojai ar pardavėjai pateiks katalogus ir iš gausybės išsirinksite tą, kuri jums tiks labiausiai.

Atminkite, vien durys neužtikrins didžiausio saugumo lygio, spyna – vienas esminių dalykų saugumo kontekste. Jei renkatės duris su daugiau kaip viena spyna, tuomet spynas pasirinkite skirtingų tipų. Jei bus viena spyna, specialistai rekomenduoja cilindrinę, paremtą besisukančių diskų principu.

Rankena – taip pat svarbu. Ji daugiau dizaino elementas, bet taip pat turi būti patogi.

Durų patikimumas, kurį dalinai galima įvertinti garantijos termino ilgumu, yra taip pat svarbus dalykas renkantis šarvuotas lauko duris. Lauko durys turėtų eksploatacines savybes išlaikyti ne trumpiau kaip penkerius metus. Pirkdami šarvuotas duris būtinai atkreipkite dėmesį, kad atskiriems durų komponentams dažniausiai suteikiamos ir atskiros garantijos, tad jų garantinių laikotarpių trukmė skiriasi. Ilgiausias laikotarpis paprastai skiriamas konstrukcijai, bet kitas dalis gali tekti keisti greičiau ir dažniau. Tiesa, tinkama durų priežiūra tikrai prisideda prie jų eksploatavimo trukmės.