Trumpai apie atsipalaidavimo oazę – vonią

santechnikos paslaugos KauneSantechnika, kaip ir bet kuri kita namų ūkio sritis, tiesiogiai priklausoma nuo namų komfortui sukurti naudojamų elementų. Vienas tokių, elementų, be kurių neįsivaizduojamas namų santechninis mazgas – vonia. Ji verta platesnio aptarimo, nes joje ne tik pailsime ir atpalaiduojame po dienos darbų įtemptus raumenis (žinoma, ne kasdien), bet ir galime atlikti visą eilę sveikatinimo procedūrų. Ji turi tam tikras įrengimo taisykles, išmatavimų normas, gaminama iš skirtingomis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Apie visa tai pakalbėsime plačiau.

Vonia – didžiausias namų santechnikos įrenginys, jeigu neskaitysime baseino. Vonios konstrukcija dažniausiai būna metalinė (ketaus arba plieno), padengta emale, apie 250–300 litrų talpos. Vonios būna sėdimosios ir gulimosios – atitinkamai, skirtos maudytis sėdint ar gulint.

Pastarosioms sovietiniais metais buvo taikomi griežti išmatavimų normų reikalavimai – 1500 ir 1700 mm. Tai buvo surišta su vonių montavimu standartiniuose butuose. Dabar reikalavimai vonių išmatavimams ne tokie griežti. Be to, vonią galima pasigaminti pagal užsakymą. Šiuo atveju, jei esate kaunietis, galite kreiptis į  įmonę, kurios specializacija – santechnikos paslaugos Kaune.

Dabartiniu metu atsirado plastikinės (akrilinės) vonios. Jos, žinoma, lengviau montuojamos, o ir jų eksploatacija – paprastesnė (metalinės, ypač emale dengtos plieninės, dažnai „išeina iš rikiuotės“, pavyzdžiui, numetus sunkų daiktą, galimas emalės pažeidimas), tačiau, ne visiems priimtinas stiprus triukšmas, kurį sukelia vanduo, tekėdamas į plastikinę vonią.

Alternatyva gali tapti ketaus vonia, iš vidaus padengta akrilu, bet tokia vonia – brangesnė. Be to, būta ir keraminių vonių, tačiau jos nepasiteisino. Taigi, trumpai apibendrinkime skirtingų medžiagų vonių privalumus ir trūkumus:

  • Plieninės vonios – lengvos (tai lemia pagrindinį jų privalumą: montavimo paprastumą) greitai įšylančios, jos turi atsparias subraižymams sieneles. Jų spalva, bėgant metams, nekinta, jos yra ilgaamžiškos, parduodamos už prieinamą kainą;
  • Akrilinės vonios – plastiko lankstumas leidžia jas pagaminti norimos formos ir dydžio. Paviršius nerūdija, jį lengva restauruoti. Šios vonios taip pat paklausios dėl straipsnio pradžioje minėtos sveikatinimo funkcijos galimybės – į jas, esant reikalui, montuojamos hidromasažinės sistemos.
  • Ketaus vonios – šios vonios pasižymi tvirtumu ir yra palyginus sunkios. Jose, dėl sienelių storio ir jų savybės sulaikyti šilumą, lėčiau atšąla vanduo. Tačiau jų svoris paverčia šias vonias sunkiai montuojamomis;
  • Akmens masės vonios – šios vonios išsiskiria ilgaamžiškumu, kokybe ir išskirtiniu patvarumu. Jos tarnaus Jums kone visą gyvenimą, bus malonios kūnui, o leidžiant į jas vandenį, beveik nesigirdės triukšmo. Tad netruksite pasijusti tarsi rojuje.

Pristatėme pagrindinius aspektus, kurie, manome, pravers, renkantis vonią. Pasirinkimas – priklauso nuo Jūsų. Bet kokiu atveju, neapsiriksite, rinkdamiesi natūralesnes medžiagas, jos artimesnės kūnui ir kuria vonioje tikros, atsipalaidavimui skirtos, oazės atmosferą. O atsipalaidavę ir į gyvenimą pažvelgsite naujomis akimis. To Jums ir linkime.

 

Šarvuotos durys: kaip pasirinkti?

sarvuotos durysAtėję į svečius pirmiausia pamatome lauko duris. Vadinasi, ir Jūsų svečiai irgi pirmiausia pamato ir įvertina Jūsų namų duris. Pagal jas neretai ir pirmąjį įspūdį apie jus bei jūsų būstą susidaro. Taigi, durys ne tik užtikrina saugumą, jos reprezentuoja jūsų namus. O pagal ką rinktis duris, kad jos būtų saugios, patikimos ir dar gražios? Juk šarvuotos durys Kaune, Vilniuje ir mažesniuose miesteliuose yra bene populiariausios durų rinkoje, todėl pasirinkti ne taip ir lengva.

Kas svarbu renkantis šarvuotas duris?

Pirmas dalykas, į kurį turite atsižvelgti rinkdamiesi šarvuotas duris, yra durų anga. Šarvuotos durys neturi būti per plačios ar per aukštos, nes netilps. Taip pat netiks ir mažesnės ar siauresnės, kadangi tada reikėtų sukti galvą, kaip užtaisyti angos tarpus. Jei anga būtų gerokai per plati, galima montuoti specialius praplatinimus, bet jie gerokai „išaugina“ galutinę durų kainą.

Įvertinkite ir tai, ar jums svarbiau saugios, ar šiltos durys? Šarvuotos durys, kaip žinome, pasižymi aukščiausiu saugumo lygių, jos ilgaamžės, patikimos, tvirtos. Bet štai termoizoliacinėmis savybėmis gerokai nusileidžia, pavyzdžiui, medinėms durims. Todėl jei gyvenate individualiame name, verta pamąstyti, ar neteks vėliau gailėtis dėl aukštesnio šilumos laidumo koeficiento. O gyvenantieji daugiabučiuose, kur durys su lauku nesiriboja, gali nė nesvarstyti – šarvuotos durys geriausias pasirinkimas.

Jau minėtas šilumos laidumo koeficientas – labai svarbus. Mūsų klimatas permainingas, tad visai nesvarbu, ar šarvuotos durys Kaune, ar kitame mieste bus montuojamos, tikslinga įvertinti šį aspektą. Žiemą durys turi netapti šilumos laidininku iš namų. Kuo šilumos laidumo koeficientas aukštesnis, tuo per duris daugiau šilumos prarandama, kuo koeficientas žemesnis – tuo šilumos prarandama mažiau.

Šarvuotos durys dažnai komplektuojamos su standartine rankena ir spyna. Tokia spyna dažniausiai turės bazines apsaugines funkcijas, ji neužtikrins aukščiausio lygio saugumo. Jei norite ir galite investuoti papildomai, tikslinga geriau spyną įsigyti atskirai. Gamintojai ar pardavėjai pateiks katalogus ir iš gausybės išsirinksite tą, kuri jums tiks labiausiai.

Atminkite, vien durys neužtikrins didžiausio saugumo lygio, spyna – vienas esminių dalykų saugumo kontekste. Jei renkatės duris su daugiau kaip viena spyna, tuomet spynas pasirinkite skirtingų tipų. Jei bus viena spyna, specialistai rekomenduoja cilindrinę, paremtą besisukančių diskų principu.

Rankena – taip pat svarbu. Ji daugiau dizaino elementas, bet taip pat turi būti patogi.

Durų patikimumas, kurį dalinai galima įvertinti garantijos termino ilgumu, yra taip pat svarbus dalykas renkantis šarvuotas lauko duris. Lauko durys turėtų eksploatacines savybes išlaikyti ne trumpiau kaip penkerius metus. Pirkdami šarvuotas duris būtinai atkreipkite dėmesį, kad atskiriems durų komponentams dažniausiai suteikiamos ir atskiros garantijos, tad jų garantinių laikotarpių trukmė skiriasi. Ilgiausias laikotarpis paprastai skiriamas konstrukcijai, bet kitas dalis gali tekti keisti greičiau ir dažniau. Tiesa, tinkama durų priežiūra tikrai prisideda prie jų eksploatavimo trukmės.