Kaip išsirinkti tinkamus baldus?

baldaiNe vienas interneto vartotojas virtualioje erdvėje ieško informacijos, kaip išsirinkti tinkamus baldus. Sakysite, baldai baldams nelygu: vieni principai galioja renkantis minkštus baldus, kiti – kietuosius, treti – ieškant virtuvės baldų, ketvirti – norint tinkamai įsirengti biurą ir taip toliau. Tačiau egzistuoja ir bendri principai, galiojantys perkant bet kokios rūšies baldus – juos ir aptarsime šiame straipsnyje.

Dydis ir matmenys

Labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio baldus: jie neturėtų būti nei pernelyg dideli, nei per maži. Virtuvėje ir prieškambaryje galite rinktis baldus, kurie siekia lubas – taip sutalpinsite daugiau daiktų. Tuo tarpu svetainėje rinkitės mažesnių gabaritų sekcijas, kad jos pernelyg neužgrioztų erdvės. Kalbant apie biuro baldus, juos verčiau rinktis didesnius nei per mažus. Erdvės taupymo sumetimais, prieš įsigydami tam tikrus baldus, įsitikinkite, kad jie toje vietoje, kur buvote suplanavę, tikrai tilps.

Kokybiškos detalės ir pagalbinės medžiagos ir ne pati mažiausia rinkoje kaina

Labai svarbu, kad tiek pačios medžiagos, iš kurių pagaminti baldai, tiek ir pagalbinės medžiagos – rankenėlės, furnitūra ir kt. – būtų kokybiški. Baldai – didžiulė ir svarbi investicija, taigi niekas nenorėtų, kad po pusės metų naudojimo baldų durelės imtų girgždėti, uždarius jas liktų tarpelis ir panašiai. Taip pat nesinorėtų, kad nekokybiškos rankenėlės, laikikliai greitai nulūžtų – tai suteikia daug nepatogumų. Ypač apdairiai reikėtų rinktis baldus su stumdomais, ištraukiamais mechanizmais.

Šiandien yra parduotuvių, kuriose galima įsigyti pigių baldų. Paprastai tokie baldai būna surenkami, įsigijęs asmuo pats juos surenka, todėl po kurio laiko išlenda nemažai defektų. Geriau baldų surinkimo darbus patikėti profesionalams ir nesižavėti pernelyg mažomis baldų kainomis, nes iš tiesų jei pataupysite vieną kartą, ateityje tai jums kainuos papildomai. Pigūs baldai ir neatrodo gražiai, stilingai – tai tiesiog medienos plokštės, sudėtos tarpusavyje ir turinčios baldo pavadinimą.

Praktiškumas

Bet koks baldas turi būti praktiškas: lengvai valomas ir prižiūrimas, tokio paviršiaus, ant kurio nesimatytų net ir menkiausias dulkių sluoksnis, pirštų atspaudai ir taip toliau. Praktiški baldai ypač svarbūs virtuvėje, kur gaminame maistą, kur reikia dažniau valyti – paviršiai turi būti lengvai valomi ir prižiūrimi. Taip pat praktiškus baldus svarbu parinkti vonios kambariui: dažnai nekokybiškų plokščių viršutinis sluoksnis nuo vandens garų atšoka ir atrodo negražiai.

Daugiau nei viena funkcija

Baldai turi būti funkcionalūs: jei perkate lovą, po ja turėtų būti ir patalynės dėžė, jei sofą – ji turėtų būti išskleidžiama, perkant stalą, jis turėtų būti su stalčiukais ar papildomomis lentynėlėmis ir kt. Mažuose butuose tinka ir konvertuojami baldai: žurnalinis staliukas paaukštinamas ir virsta valgomojo stalu ar netgi darbo stalu. Taigi domėkitės, ieškokite, ir žinosite, kai išsirinkti tinkamus baldus. Svarbiausia, pasikliaukite savo intuicija ir stiliaus nuovoka.

Dokumentų spintos per vieną dieną

Biurai paprastai turi labai ribotą kiekį biuro baldų – visi stalai, kėdės ar dokumentų spintos yra parengtos tik tam tikram kiekiui darbuotojų. O skubiai prireikus naujo darbuotojo, baldų ima ir pritrūksta. Taip įmonės susiduria su tikrai didele problema – kur užsakinėti naujus baldus? Tik tokiu atveju pagrindinis tiekėjo pasirinkimo rodiklis būna ne ankstesni įmonės ryšiai (tarkime, kur pastaraisiais metais buvo užsakomi biuro baldai), o laikotarpis, per kurį baldai atsidurs biure. Tai tampa tikru galvos skausmu vadovams, kadangi paprastai biuro baldų gamyba ir pristatymas užtrunka beveik mėnesį. Per tą laikotarpį nauji stalai ar dokumentų spintos yra projektuojami, gaminami, surenkami ir pristatomi – atrodytų, jog tai sudėtinga padaryti per savaitę, o ką bekalbėti apie vieną ar dvi darbo dienas. Tačiau Lietuvoje veikia tokių įmonių, kurios siūlo pristatyti biuro baldus jau sekančią dieną.

dokumentu spintosViena tokių įmonių – ReikejoVakar.lt . Ši įmonė turi parengusi atskirą baldų seriją, pavadinimu „Reikėjo Vakar“. Tai standartizuotos gamybos stalai bei dokumentų spintos, kurie į biurą pristatomi dviejų dienų bėgyje. Į šią seriją įeina populiariausių spalvų bei modelių dokumentų spintos – taip bet kuri įmonė jas galės pritaikyti savo biure. Įmonė siūlo kampinius bei paprastus stalus, stalčių spinteles,  įvairias rakinamas bei nerakinamas dokumentų spintas ir spinteles, taip pat kėdes bei posėdžių stalus. Patogu tai, kad ReikejoVakar.lt savo internetinėje svetainėje reikejovakar.lt pateikia ir pilną savo produkcijos kainyną – taip užsakinėdami baldus iškart žinosite jų įkainius ir išvengsite daug laiko užimančio kainų derinimo proceso.

Ši įmonė taip pat gali suprojektuoti baldus pagal užsakovo pageidavimus, tačiau šių baldų gamyba ir pristatymas užtrunka ilgiau – nuo dviejų iki keturių savaičių. Tai priimtina įmonėms, kurios sėkmingai planuoja savo veiklą ir  inventoriaus poreikį. Tačiau įvykus nenumatytiems atvejams yra geriau turėti patikimą variantą, kuris pristatys baldus tinkamu laiku ir už tinkamą kainą, sutaupys jūsų laiko ir padės išvengti streso. Iškilus tokiai problemai tiesiog reikia žinoti, į ką kreiptis. Todėl baldų tiekėjas ReikejoVakar.lt – puikus pasirinkimas skubiai ieškant biuro baldų.