Lauko baldai

Šiltuoju metų laiku nėra nieko malonesnio, nei poilsis kieme, balkone, terasoje. O jei turite sodo namelį ar vasarnamį, juose leidžiate pačius smagiausius savaitgalius su draugais bei šeima. Kad toks poilsis po atviru dangumi būtų kuo jaukesnis, reikalingi patikimi ir išskirtiniai lauko baldai. Kaip juos pasirinkti?

lauko baldai 

Baldai ir jų medžiagos

Vienas svarbiausių kriterijų renkantis lauko baldus – kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos. Tai gali būti mediniai, metaliniai ar plastiko baldai. Jei jums artimi klasikiniai, tvirti, lietuviškas tradicijas menantys baldai, rinkitės medį. Tai įvairūs suolai, iš rąstų pagamintos kėdės, tvirtos pavėsinės. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad mediniai lauko baldai nėra pernešami, todėl jais privalėsite rūpintis ir žiemą. Žinoma, specialios medžio apdirbimo technikos leidžia gaminti baldus, kurie atsparūs drėgmei, tačiau už itin aukštos kokybės gaminius privalėsite smarkiai paploninti piniginę.

Metaliniai baldai pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu, o iš jų galima išgauti itin modernias konstrukcijas, kuriomis papuošite savo kiemą. Tokie baldai lauke gali stovėti ištisus metus, todėl jums nereikės jaudintis dėl jų dengimo ar perkėlimo. Nepaisant to, kas keletą sezonų šiuos baldus turėsite padengti medžiagomis, didinančiomis atsparumą rūdims ir oro sąlygų kaitai.

Pigiausias pasirinkimas – baldai iš plastiko. Nors jie patogūs, lengvai pernešami, gali būti sulankstomi, maža kaina neužtikrina ilgaamžiškumo. Tokie baldai dažnai skyla, trūkinėja, nėra patvarūs.

 

Patogumas

Jei tingūs vakarai, deginimasis ar knygų skaitymas terasoje – neatsiejama jūsų kasdienybės dalis, lauko baldai privalo būti patogūs. Turint pakankamai vietos, galima įrengti minkštą sofą arba krėslą su daug įvairių pagalvėlių. Taip ne tik minkštai sūpuositės, bet ir papuošite aplinką. Jei mėgstate pasisėdėjimus, kuriuose susirenka didesnis skaičius žmonių, įrenkite lauko baldų komplektus su ilgu stalu bei patogiais suolais, kėdėmis. Mėgstantiems svajoti, idealiai tiks lauko baldai su sūpynėmis, kuriose bus be galo smagu naktimis stebėti žvaigždes.

 

 

Populiariausi lauko baldai

lauko baldaiArtėja vasara, kai daugelis lietuvių stengsis kuo ilgiau pabūti lauke, pasimėgauti šiltu ir maloniu oru ir išlįsti iš tų keturių sienų, tarp kurių buvo užsisklendęs visą žiemą. Tam, kad buvimas lauke būtų malonesnis, reikalingi lauko baldai. Juk ant akmenėlio prie sodybos nesėdėsi visą vakarą – reikia šiokio tokio komforto.

Kaimo turizmo sodybose lauko baldai dažniausiai būna mediniai ir gana unikalūs. Aišku, jie atitinkamai ir brangūs, tačiau medinius baldus kažkur reikia laikyti, o tai individualiuose namuose ne visada įmanoma. Dėl to pasirenkami kiek kompaktiškesni baldai, kurie dažnai būna sulankstomi ir lengvai supakuojami poilsiui rudenį. Kokie gi populiariausi lauko baldai?

Stalai ir kėdės

Vienareikšmiškai – stalas ir kėdutės yra pats populiariausias lauko baldas. Jis lengvai išnešamas, išlankstomas ir vėliau sutvarkomas, jei staiga pradeda lyti. Puikus baldas mūsų krašte, nes kieme pasidaryti nedidelę iškylą su kepsnine – puikus laisvalaikio praleidimo būdas.

Pufai ir foteliai

Atsisėsti galima ant sulankstomos kėdutės arba ant specialaus fotelio ar parvirsti pusiau gulomis ant lauko pufo. Tai komfortą mėgstančių žmonių lauko baldai. Aišku, tam reikia ir specialios vietos, nes tiesiog ant pievos jie nestatomi.

Lauko skėtis ir pavėsinė

Ilgai ant saulės išbūti yra sunku, todėl lietuviai dažnai įsigyja lauko skėtį. Tai didžiulis skėtis ant storo stiebo, arba pakabinamas ant lenktos gervės. Pavėsinė – kiek kitokios konstrukcijos statinys. Dažniausiai ji turi keturias kojas ir stogą su įvairiais patobulinamais (pavyzdžiui, galima pasidaryti brezentinę sienelę ir užuovėją). Tai labai populiarūs lauko baldai, kuriuos stengiasi įsigyti visi, kas tik turi kiemą arba dažnai daro iškylas gamtoje. Skėtis puikiai susilanksto ir telpa į bet kurį automobilį.

Sūpynės

Kartais atrodo, kad sūpynės nėra lauko baldas. Tai greičiau vaikų žaidimo aikštelės pagrindinis atributas, tačiau toks mąstymas – klaida. Sūpynės – puikus lauko baldas suaugusiems, kurie kelias valandas gali sėdėti, suptis ir diskutuoti apie gyvenimą. Vaikai to tikrai nesupras…

Sūpynės gali būti vienvietės ir dvivietės, ar talpinančios daugiau žmonių.

Hamakas

Labai praktiškas ir malonus dalykas. Galima sakyti – lauko lova. Yra tik viena bėda – hamaką pasikabinti reikia tarp dviejų medžių arba stulpų. Aišku, šią problemą galima išspręsti įsigijus hamaką su rėmu, kuris statomas ant žemės, tačiau toks hamakas praranda to laukinio pasaulio žavesį ir tampa dar vienomis sūpynėmis, kuriose galima ir sėdėti, ir gulėti. Beje, tokiame hamake galima nakvoti, jei tik nebijote uodų.

Gultas

Gultas arba vadinamas „šezlongas“ yra dar vienas labai populiarus lauko baldas, kurį noriai įsigyja tie, kas kieme turi baseinus ir nori pasimėgauti ne tik vandens, bet ir saulės teikiamais malonumais. Kam važiuoti prie jūros, jei laisvą popietę galima pasideginti ir kieme?.. Gultas dažnai būna sulankstomas, su keliomis atlošo padėtimis, kad galima būtų ir patogiai gulėti ir sėdėti. Taip pat jis būna lygiu pagrindu, kad būtų galima atsigulti ant pilvo. Vis dėlto, tai paplūdimio baldas, kuris puikiausiai tinka namuose.

Išvardinome pačius populiariausius lauko baldus, kurie vis dažniau įsigyjami internetu.

Lauko baldai patogiam poilsiui

lauko baldaiGyvenantys privačiuose namuose ir mėgstantys šiltuoju metu sezonu pasimėgauti gamtos malonumais, dažnai pasirūpina patogiais baldais. Lauko baldai yra labai svarbus pirkinys ne tik todėl, jog tai Jūsų namų interjero dalis, bet ir galimybė mėgautis geriausiu poilsiu. Jei ieškote tinkamų ir funkcionalių baldų, geriausia kad baldai derėtų prie vidaus dizaino bei vietos, kurioje jie yra.

Vytelių magija

Pinti baldai dažnai ypač populiarūs prie baseinų bei terasose. Tai itin modernūs, tačiau  kartu ir labai funkcionalūs lauko baldai. Daugelis baldų gamintojų siūlo itin platų pintų baldų pasirinkimą. Šiandien tai ne tik pora krėslų ir apvalus stalelis, pinti gali būti didžiuliai stalai, modernūs apvalūs suoleliai, didžiulės erdvios sofos. Būtent pintais lauko baldais galima sukurti itin stilingą įvaizdį, o kartu ir pasirūpinti savo patogumu. Dažnai tokio tipo baldai minkštinami specialiomis plonomis pagalvėlėmis, kurių spalvą galima pritaikyti prie šalia esančių detalių ar namo sienų.

Natūralusis medis

Net ir modernioje visuomenėje savo populiarumo pozicijų vis dar neužleidžia mediniai lauko baldai. Medis nuo seno mėgstamas lauko kavinėse, todėl dažnai tokius baldus mėgstama statyti prie namų. Itin stilingi ir jaukūs baldai gali būti statomi pavėsinėse, terasose. Jie taip pat puikiai atrodo ir atvirame kieme. Dėl ilgo medienos tarnavimo laiko ir teigiamų savybių šie baldai gali būti laikomi lauke visą parą ir ilgus metus tarnauti negesdami. Gerai apdirbtas medis ne tik ilgai nepakeičia spalvos, bet ir išlieka itin stiprus, sunkiai pažeidžiamas mechaniškai. Dažniausiai perkami mediniai baldai tai platūs suoleliai, nedideli jaukūs staliukai, kėdės, supynės.

Modernizmo išraiška

Mėgstantiems išsiskirti ir prisitaikyti prie modernėjančios visuomenės – šiuolaikiniai modernūs lauko baldai. Tai nuo klasikos šiek tiek nutolusio dizaino apraiška namuose. Išskirtinių formų ir linijų baldai itin tinka prie didžiulio baseino ar plačioje terasoje. Dažniausiai tai apvalios minkštos sofos, žemos kėdės ant spyruoklės formos kojų. Modernūs lauko baldai dažnai atrodo itin stilingai, tačiau renkantis juos, labai svarbu, įvertinti, kaip jie tarnaus bei kokios priežiūros reikalaus. Itin dažnai būna, jog minkštoji tokių baldų dalis nėra atspari drėgmei ir krituliams, todėl įsigijus tokius baldus reikia numatyti papildomos vietos namuose, kad patogiai būtų galima laikyti baldų minkštąsias dalis.