Renkamės miegamojo baldus kartu

miegamojo baldaiMiegamasis – tai ta vieta namuose, kur po sunkios dienos norisi ištiesti kojas ir panirti maloniam nakties miegui. Tačiau jis turi būti ne tik jaukus, bet ir funkcionalus – aprūpintas visais būtinais  baldais, geru apšvietimu bei pageidaujamomis interjero detalėmis. Juk miegamasis yra daug daugiau nei tik lova ir spinta. Tačiau ir be jų išsiversti būtų neįmanoma. Šį kartą renkamės miegamojo baldus – kaip išsirinkti tinkamiausius ir ko, galbūt, nedaryti.

Vienas svarbiausių miegamojo baldų – drabužių spinta. Kiekvienai moteriai (o taip pat ir vyrui) yra itin svarbu, kad būtų pakankamai vietos drabužiams susidėti ir susikabinti. Planuojant didesnių erdvių namus galima įrengti ir atskirą drabužinę, į kurią būtų montuojamos modulinės kabyklos bei lentynos drabužiams ir batams. Tačiau dažnai atskirą kambarį paskirti vien tik drabužiams būna prabanga. Tokiu atveju gali pasitarnauti sieninės spintos su slankiojamomis konstrukcijomis. Jos būna minimalistinio dizaino, o durys dažnai būna veidrodinio paviršiaus, tad nebėra reikalo miegamajame statyti stovimą veidrodį. Jei miegamasis visai  nedidelis, o visi planuojami statyti baldai yra lova ir spinta, tuomet grindų ploto galima sutaupyti  įrengiant kampinę spintą. Tačiau tokiu atveju reikėtų apgalvoti, kiek žmonių ja naudosis – ji jokiu būdu negali būti per maža, nes tokiu atveju atsiras poreikis papildomiems, dar daugiau vietos užimantiems baldams.

Neabejotinai svarbiausias baldas miegamajame yra lova. Todėl jokiu būdu negalima pirkti pirmos pasitaikiusios lovos – tai nėra spontaniškas pirkinys. Tinkamai neapgalvojus galima nusipirkti per mažą arba per didelę lovą, kuri ne tik bus nepatogi, bet ir užims žymiai daugiau vietos, nei norėtųsi. Taigi renkantis miegamojo lovą derėtų atkreipti į keletą dalykų, kurie leis nesuklysti šią svarbią ir atsakingą akimirką.

Renkantis lovą, kaip ir visus kitus miegamojo baldus, būtina išsimatuoti savo miegamąjį ir apgalvoti, kiek erdvės reikės kitiems miegamojo baldams bei praėjimui.  Miegamojo dydis taip pat pasufleruos, kokio tipo ar aukščio lovą geriau pasirinkti – su galvūgaliais ar be, aukštą, ar žemą. Prieš renkantis lovą taip pat būtina įsivertinti ir savo biudžetą – juk nesinori permokėti, juolab, kad kaina negarantuos lovos kokybės. Bet kuriuo atveju – lova yra pagrindinis miegamojo akcentas, tad pirmiausia derėtų apsvarstyti, kokią lovą pirkti, o tik tada derinti prie jos visas kitas interjero detales – tik taip bus išlaikoma bendra miegamojo tema. Lygiai taip pat atsakingai kaip ir lovą reikėtų rinktis visas naudojamas medžiagas, nes pastarosios neabejotinai papildys interjerą. Kalbama ne tik apie lovatiesę ar antklodę, tačiau ir pačioje lovoje naudojamas medžiagas. Juk ne visos lovos būna medinės ar metalinės, o tos, kurios yra aptrauktos tam tikra medžiaga, turi derėti prie bendro interjero.

Jei miegamasis yra labai nedidelio ploto, tokiu atveju derėtų apsvarstyti apie papildomas lovos funkcijas. Labai praverčia patalynės dėžė, kuri leidžia po lova laikyti nemažai rečiau naudojamų dalykų (ne tik patalynę). Jei renkami baldai jaunuolio ar vaiko kambariui, tachta arba sofa-lova gali būti puikus pasirinkimas. Jos leis ne tik sutaupyti vietos, bet ir bus funkcionalios.

Be lovos ir spintos, esant pakankamai erdvės, derėtų apsirūpinti ir naktiniais staliukais. Nors ir atrodo, kad šie miegamojo baldai nėra itin reikalingi, tačiau tai anaiptol netiesa. Prie lovos dažnai laikomas žadintuvas ar mobilusis telefonas, kurį, be abejonės, reikia kažkur pasidėti – tikrai ne lovoje. Taip pat naktinio staliuko stalčiuose patogu laikyti ir knygas ar kitus dažnai naudojamus dalykus. Juk žymiai geriau turėti daugiau vietos daiktams susidėti, nei juos laikyti ant žemės.

 

Spinta ant lango – ne problema?

Jei statyti sieninę spintą, tai ant ištisinės sienos. Čia būtų logiškas sprendimas, bet…

Pasirodo, sieninę spintą galima statyti ir ant lango. Aišku, vieną iš ertmių reikėtų palikti atvirą ir gautume spintą su skyle, per kurią eina lauko šviesa. Kaip tai atrodo?

Štai jums ir pavyzdys:

spinta ant lango

Beje, toje ertmėje prieš langą galima dar ir mažą spintelę su stalčiukais pastatyti… Arba namų kino sistemą. Arba palikti tiesiog tuščią.

Alivar itališka dizaino magija

aildesign.ltItalų gamintojo Alivar baldai legvai atpažystami netgi neturint ypatingo interjero dizaino žinių bagažo. Itališką šio brendo temperamentą atvaizduoja ryškios, traukiančios akį spalvos, energingos linijos, originalūs baldų modeliai. Alivar – tai nuolatinis visų garsiausių architektūros ir dizaino projektų partneris, daugelio tarptautinių baldų parodų nugalėtojas, stiliaus etalonas, o kartu ir dizaino madų steigėjas ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje.

Savo pergalingą kelią pjedestalo link Alivar pradėjo 1984 metais. Jau pirmoji gamintojo išleista baldų kolekcija pasižymėjo elegantiškumu, originalumu ir nepriekaiškinga kokybe. Su kiekvienais savo raidos metais Alivar pradėdavo bendradarbiauti su vis žymesniais, labiausiai nusipelniusiais sryties specialistais, o baldų gamyboje buvo naudojamos tik geriausios medžiagos ir naujausios technologijos. Palaipsniui šios kompanijos žinomumas kirto Italijos ribas ir Alivar atrado savo stiliaus gerbėjų visuose žemynuose.

Salone aildesign.lt itališki baldai Alivar oficialiai pristatyti jau nuo 2006 metų.

aildesign.lt30 metų puikios patirties turinti kompanija Alivar gali išdidžiai konstatuoti, kad šiandien dirba tik su pasaulinį pripažinimą turinčiais dizaineriais. Tai tokios iškilios asmenybės kaip Mauricio Djempo, Artemio Veleso, Claudio Margari, Djanluca Sisandi ir daugelis kitų. Būtent jie šiandien kuria nuostabų Alivar dizaino pasaulį.

Ekspertų manymu Alivar itališki baldai išsiskiria savo gyvu emociškumu. Visiškai nėra svarbu kokios tautybės arba dizaino mokyklos atstovas kurė vieną ar kitą Alivar baldų modelį, kiekvienas šio gamintojo siūlomas interjero daiktas – sofa, fotelis, stalas, kėdė ar indauja – patogumo etalonas bei gražaus gyvenimo simbolis.

Kiekviename drąsiame Alivar dizaino sprendime, parinktame originaliame spalvų ir faktūrų derinyje, kiekvienoje idealiai išbaigtoje detalėje ir tuo pačiu netikėtoje formoje visada jaučiama garsioji itališka fantazija, galbūt būdinga tik šiai tautai. Ši jaučiama kūrybos laisvė traukia prie kiekvieno naujo šios kompanijos modelio, padaro jį „privalu turėti“ daiktu.

aildesign.ltMedis, blizgus metalas, poliuretanas, plastikas, tekstilė ir natūrali oda – visos šios medžiagos neatsiejami nuolatinių Alivar bandymų, ieškojimų elementai. Naujų faktūrų paieškos, medžiagų elastingumo, ekologiškumo, suderinamumo tyrimai – kasdienis Alivar technologų darbas. Alivar šiuo metu savo baldų gamyboje naudoja tik saugias aplinkai ir žmogui medžiagas, o tuo pačiu ir naujos kartos baldams skirtus mechanizmus bei furnitūrą prailginančią bet kurio baldo naudojimo kokybę. Kompanijos kaip nuolatinio eksperimentatoriaus įvaizdis daug kartų padėjo jai laimėti konkuruojant dėl pačių neįtikėtininamiausiu dizaino projektų. Beveik kiekvienoje pasaulio šalyje ir mieste galime nesunkiai rasti prestižinius objektus, kuriuose buvo panaudoti šios kompanijos itališki baldai. Platus gamintojo asortimento spektras suteikia galimybes tiekti elitinius baldus prestižiniems viešbučiams, restoranams, meno galerijoms, o šių objektų valdytojai visuomet vertina nesikeičiantį Alivar aukščiausią kokybės, dizaino ir bendravimo lygį.