Kaip išsirinkti patogiausią namų baldą – sofą?

sofosSofa, minkštasis kampas ar kušetė – tai patys populiariausi baldai, randami kone kiekvienuose namuose. Tačiau pagal kokius kriterijus ekspertai rekomenduoja rinktis sofą?

Kam sofą naudosite?

Prieš įsigydami sofą, pagalvokite, kokiu tikslu ji daugiausiai bus naudojama – sėdėjimui svetainėje, miegojimui, svečiams, o gal ją įkurdinsite vaikų kambaryje? Jei, pavyzdžiui, gyvenate kompaktiškame bute, tai verta rinktis platesnę ir brangesnę sofą, kuri atstotų miegamojo lovą. Jei sofa stovės svečių kambaryje ir bus naudojama vos kelis kartus per metus, daug investuoti gal ir neverta.

Jei būtinai reikia sofos su miegamuoju mechanizmu (t. y. išskleidžiamos), dizaino galimybės šiek tiek sumažėja, nes miego mechanizmas sumontuotas po sofa, todėl baldas nebūna ant grakščių kojelių, vizualiai atrodo sunkesnis. Tačiau el. parduotuvėje B-A.eu https://www.b-a.eu/c1946/Sofos-sofos-lovos galite rasti stilingų sofų „du viename“, ant kurių analogiškai patogu ir sėdėti, ir miegoti.

Siauros sofos lovos gerai dėl to, kad užima nedaug vietos, tačiau prisiminkite, kad jei ant šio svetainės baldo mėgstate maloniai susirangyti skaitydami knygą ar žiūrėdami televizorių, tuomet jis privalo būti kuo platesnis, gilesnis ar net su pailginimu šone, kad galėtumėte ištiesti kojas.

Turi derėti prie bendro stiliaus

Nesunku pasiklysti ir tarp sofų dizainų – vienos lengvos, nedidukės ir nesunkios, kitos – masyvios, didelės, raitytais porankiais ir primenančios antikvarinius baldus. Sofos lovos dizainą derinkite prie namų interjero: natūralu, kad studentui tiks dirbtinės odos sofutė metalinėmis kojelėmis, bet prabangioje svetainėje toks baldas netiktų.

Spalvos

Sofos spalvos nereikėtų derinti prie sienų ar grindų spalvos, nes baldas vizualiai pradings patalpoje. Galite rinktis kontrastingos spalvos sofą. Tarkime, jei sienos šviesios, tai rinkitės tamsius baldus, ir atvirkščiai. Šviesių baldų nerekomenduojame rinktis mažų vaikų ir gyvūnų turintiems žmonėms, nes iš gobeleno sunkiau išvalyti dėmes. Kita vertus, šiuolaikiniai pluoštai yra atsparūs aplinkos sąlygoms, be to, sofą galima užtiesti pledu, tad gal pastarasis kriterijus ir nėra toks reikšmingas.

Audiniai

Jei sofą pirksite iš salono, būtinai gobeleną apžiūrėkite dienos šviesoje, nes dirbtinis apšvietimas gobeleno atspalvį gali šiek tiek iškreipti. Pačiu atspariausiu audiniu laikomas poliesteris, kuris neapsitrina, mažai glamžosi, greitai išdžiūva ir turi galybę kitų puikių savybių. Tad pasidomėkite gobeleno tvirtumu ir atsparumu – tai vienas iš baldo ilgaamžiškumo garantų.

Baldą išbandykite patys

Žmonės dažnai pernelyg skuba ir perka per daug nesukę sau galvos. Tačiau juk baldus perkate mažiausiai keleriems ar keliolikai metų, tad neskubėkite ir būkite apdairūs. Gerai apžiūrėkite sofų korpusus, audinį, įvertinkite, ar jis pakankamai tankus, atsisėdę ant kraštelio patikrinkite, ar spyruoklės negirgžda ir kokios apkritai jos, kokie mechanizmai ir kaip jie sutvirtinti (jei tai įmanoma pamatyti). Nesikuklinkite, klauskite ir domėkitės. Tik taip išsirinksite išties dėmesio vertą baldą, kuris džiugins jus, jūsų šeimos narius ir svečius.

 

Alivar itališka dizaino magija

aildesign.ltItalų gamintojo Alivar baldai legvai atpažystami netgi neturint ypatingo interjero dizaino žinių bagažo. Itališką šio brendo temperamentą atvaizduoja ryškios, traukiančios akį spalvos, energingos linijos, originalūs baldų modeliai. Alivar – tai nuolatinis visų garsiausių architektūros ir dizaino projektų partneris, daugelio tarptautinių baldų parodų nugalėtojas, stiliaus etalonas, o kartu ir dizaino madų steigėjas ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje.

Savo pergalingą kelią pjedestalo link Alivar pradėjo 1984 metais. Jau pirmoji gamintojo išleista baldų kolekcija pasižymėjo elegantiškumu, originalumu ir nepriekaiškinga kokybe. Su kiekvienais savo raidos metais Alivar pradėdavo bendradarbiauti su vis žymesniais, labiausiai nusipelniusiais sryties specialistais, o baldų gamyboje buvo naudojamos tik geriausios medžiagos ir naujausios technologijos. Palaipsniui šios kompanijos žinomumas kirto Italijos ribas ir Alivar atrado savo stiliaus gerbėjų visuose žemynuose.

Salone aildesign.lt itališki baldai Alivar oficialiai pristatyti jau nuo 2006 metų.

aildesign.lt30 metų puikios patirties turinti kompanija Alivar gali išdidžiai konstatuoti, kad šiandien dirba tik su pasaulinį pripažinimą turinčiais dizaineriais. Tai tokios iškilios asmenybės kaip Mauricio Djempo, Artemio Veleso, Claudio Margari, Djanluca Sisandi ir daugelis kitų. Būtent jie šiandien kuria nuostabų Alivar dizaino pasaulį.

Ekspertų manymu Alivar itališki baldai išsiskiria savo gyvu emociškumu. Visiškai nėra svarbu kokios tautybės arba dizaino mokyklos atstovas kurė vieną ar kitą Alivar baldų modelį, kiekvienas šio gamintojo siūlomas interjero daiktas – sofa, fotelis, stalas, kėdė ar indauja – patogumo etalonas bei gražaus gyvenimo simbolis.

Kiekviename drąsiame Alivar dizaino sprendime, parinktame originaliame spalvų ir faktūrų derinyje, kiekvienoje idealiai išbaigtoje detalėje ir tuo pačiu netikėtoje formoje visada jaučiama garsioji itališka fantazija, galbūt būdinga tik šiai tautai. Ši jaučiama kūrybos laisvė traukia prie kiekvieno naujo šios kompanijos modelio, padaro jį „privalu turėti“ daiktu.

aildesign.ltMedis, blizgus metalas, poliuretanas, plastikas, tekstilė ir natūrali oda – visos šios medžiagos neatsiejami nuolatinių Alivar bandymų, ieškojimų elementai. Naujų faktūrų paieškos, medžiagų elastingumo, ekologiškumo, suderinamumo tyrimai – kasdienis Alivar technologų darbas. Alivar šiuo metu savo baldų gamyboje naudoja tik saugias aplinkai ir žmogui medžiagas, o tuo pačiu ir naujos kartos baldams skirtus mechanizmus bei furnitūrą prailginančią bet kurio baldo naudojimo kokybę. Kompanijos kaip nuolatinio eksperimentatoriaus įvaizdis daug kartų padėjo jai laimėti konkuruojant dėl pačių neįtikėtininamiausiu dizaino projektų. Beveik kiekvienoje pasaulio šalyje ir mieste galime nesunkiai rasti prestižinius objektus, kuriuose buvo panaudoti šios kompanijos itališki baldai. Platus gamintojo asortimento spektras suteikia galimybes tiekti elitinius baldus prestižiniems viešbučiams, restoranams, meno galerijoms, o šių objektų valdytojai visuomet vertina nesikeičiantį Alivar aukščiausią kokybės, dizaino ir bendravimo lygį.