Virtuvės baldai moderniam valgomajam

virtuvės baldaiPlanuodami virtuvės interjerą, ypatingą dėmesį skirkite baldams. Iš tiesų virtuvės baldai, jų dizainas, formos, spalvinė gama ir išdėstymas lemia bendrąją virtuvės interjero koncepciją. Jei vengiate klasikos ir laiko patikrintų sprendimų, įgyvendinkite novatoriškas idėjas ir įleiskite virtuvėn modernizmo gūsių.

Kiekvienais metais virtuvės dizainas tolsta nuo tradicinės metų metus gyvavusios struktūros, kurios pagrindą sudarė didelis šaldytuvas virtuvės kampe ir šalia įrengta praustuvė su virykle. Šiandieninės tendencijos skatina atitolti nuo funkcionalumo ir pagalvoti apie komforto privalumus. Geriausias sprendimas – dalinti virtuvę į zonas, skirtas maisto ruošimui ir jaukiems pasibuvimams su šeima. Virtuvės baldai turi derėti prie bendro būsto interjero ir žadinti teigiamas emocijas. Didžiausias dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms – virtuvės puošiamos medžio gaminiais, plytų imitacijomis, neobliuotomis lentomis ir akmens dekoracijomis. Atsisakoma lakuotos apdailos, kritiškai vertinami ir metalo gaminiai – chromas, nikelis ir nerūdijantis plienas.

Didžiausio klientų dėmesio sulaukia tamsesnio atspalvio virtuvės – ruda, juoda ir tamsiai raudona, derinama su baltais ir pasteliniais tonais. Tiesa, toks sprendimas rekomenduojamas didesnės erdvės virtuvei, kadangi tamsūs atspalviai vizualiai mažina aplinką. Vertinant baldų dizainą, modernioje virtuvėje vertinamos atviros erdvės, durų neturinčios lentynos ir stiklo pagrindo spintelės. Nors turinį demonstruojantys baldai reikalauja nuolatinio dulkių valymo, atvira erdvė virtuvei suteikia jaukios elegancijos ir rafinuoto subtilumo. Be to, atviros spintelės rekomenduojamos mažoms virtuvėms, kadangi spindintys stiklai ir plačios erdvės optiškai didina patalpą.

Jei norite mėgautis jaukia elegancija, priimdami praktiškus sprendimus, rinkitės šviesių tonų grindis. Šviesi apdaila ne tik praplės erdvę, bet ir apsaugos nuo erzinančių švaros darbų – ilgą laiką analogų neturėjusios tamsios grindys vargindavo aiškiai matomais įbrėžimais, dulkėmis, purvu ir spalvų deformacija. Šviesios grindys minėtąsias problemas išsprendžia akimirksniu. Be to, baltos spalvos apsuptyje kontrastingai atsiskleidžia kitos spalvos. Šviesioje aplinkoje išskirtinį jaukumą užtikrins natūralaus medžio virtuvės baldai. Tiesa, visuomenėje sklando klaidinantys mitai, tvirtinantys, kad šviesi spalva yra tepli ir neatspari purvui. Galime jus nuraminti – šiuolaikinės technologijos siūlo aplinkos poveikiui atsparias ir lengvai valomas apdailos medžiagas.

Skiriamasis modernios virtuvės bruožas – salelė patalpos viduryje. Ieškantiems originalumo, siūlome atsisakyti standartinių formų stalų ir rinktis ovalios formos salelę, kuri ne tik pagyvins aplinką, bet ir rūpinsis jūsų saugumu, t. y. išspręs aštrių kampų problemą. Siekdami suteikti patalpai išskirtinio akcento, pagalvokite apie virtuvės traukos centrą – juo gali tapti ryškiaspalvis šaldytuvas, mįslingas paveikslas ar vazoninė gėlė ryškiais žiedais.

Nestandartiniai virtuvės komplektai

virtuvėVirtuvės projektavimas ar atnaujinimas yra labai atsakingas darbas. Virtuvė tai labai svarbi namų vieta, kur dažnai laiką leidžia ne tik namiškiai, bet ir apsilanko dauguma svečių. Tad ne tik virtuvės komplektai, bet ir visi kiti baldai, jų išdėstymas ir dizainas yra labai svarbus. Renkantis virtuvės baldus ar planuojant remonto darbus, dera atsižvelgti ir į tai, kad virtuvėje daug laiko praleidžiame ne tik šiaip sau, o gamindami maistą. Tad geriausia, kad virtuvės erdvės būtų apgalvotos taip, kad padėtų Jums greitai ir sklandžiai ruošti maistą.

Paskutiniu metu gamintojų siūlomi virtuvės komplektai stebina kaskart vis labiau. Be įvairių standartinių klasikinių virtuvės baldų, jau galima pamatyti, kad gana platus pasirinkimas siūlomas ir nestandartinių baldų užsakovams ar pirkėjams, siekiantiems sukurti itin originalias idėjas savo virtuvėje.

Kada rinktis originalumą? 

Nestandartinius virtuvės baldus ir idėjas dažniausiai renkasi žmonės, kurių virtuvės yra nestandartinio dydžio. Kai virtuvė yra itin didelė ar pernelyg maža, tenka galvoti įvairias idėjas nepatogumams įveikti. Tad čia ir pasitarnauja nestandartiniai baldų pasiūlymai. Dažniausiai tokie baldai gaminami pagal individualų Jūsų užsakymą. Jūs patys galite nuspręsti, kokie bus išmatavimai, formos ir net medžiagos. Taip užsakomi dažniausiai ne itin pigūs baldai, tačiau ir jų kaina gali priklausyti nuo Jūsų. Jei norite, kad galutinė kaina būtų mažesnė, atkreipkite dėmesį į medžiagas, detales. Galite išsirinkti pigesnius variantus ir taip už baldus sumokėsite mažiau pinigų.

Kodėl verta rinktis?

Nestandartinius baldus taip pat renkasi tie žmonės, kurie mėgsta išsiskirti. Jiems norisi, kad net virtuvės komplektai atspindėtų jų pačių asmenybę, todėl užsako savo norimus baldus. Jei trokštate, kad Jūsų virtuvė būtų sukurta Jūsų pačių, nestandartiniai baldai yra šaunus pasirinkimas. Žinoma, kartais tokius baldus siūlo ir viena kita baldų parduotuvė, tačiau dažniausiai pirkėjai mėgsta sukurti savo pačių svajonių virtuves ir įgyvendinti savo idėjas. Jei Jums pabodo vienodi baldai draugų virtuvėse, rinkitės originalumą ir būsite patenkinti. Visada galėsite žinoti, kad tokia virtuve džiaugiatės tik Jūs – juk patys ją sukūrėte.