Klaidos perkant virtuvės baldus

virtuvės baldai KauneVirtuvė – tai ne tik moterims skirta patalpa, kurioje jos jaučiasi maloniai ir gali save išreikšti. Vis daugiau vyrų sukasi virtuvėje ir teigia, kad jiems tai suteikia labai didelį malonumą. Akivaizdu, kad siekiant, jog maistas gaminamas namuose būtų skanus – reikia įsirengti poreikius atitinkančią patalpą. Virtuvės baldai Kaune labai skiriasi, tad kiekvienas žmogus nesunkiai atras tai, kas labiausiai tenkina jo poreikius. Svarbiausia yra susipažinti su galimybėmis ir pasirinkti teisingai.

Kadangi renkantis virtuvės baldus daugelis žmonių daro klaidas – pateiksime smulkmenas į kurias reikia atkreipti dėmesį. Pastarosios gali Jums padėti teisingai pasirinkti.

  1. Nuspręskite, koks stilius dominuos virtuvėje. Paprasčiausiai neatsižvelgus į tai pirkti baldus – gali būti klaida. Ypač tokiu atveju jeigu perkate ne komplektą, o atskirus. Šiuo metu ypač perkami modernūs virtuvės baldai Kaune. Tad jeigu norite išskirtinės minimalizmu kvepiančios virtuvės – tai turėtų būti Jūsų pasirinkimas.
  2. Žinoma, jog norisi gražios patalpos, tačiau reikia kuo daugiau dėmesio skirti ir funkcionalumui. Vien grožio tikrai nepakaks. Tai ypač aktualu, jeigu patalpa yra maža. Juk tuomet įsirengti patogią virtuvę bus sunkiau.
  3. Pasižiūrėkite, kad pasirinktų baldų aukštis Jums puikiai tiktų. Jeigu norite, kad vaikas nepasiektų spintelių, kur laiko peiliai bei kiti aštrūs daiktai – rinkitės aukštesnį stalviršį bei kitus baldus.
  4. Nesirinkite tokių medžiagų baldų, kurių priežiūra gali būti komplikuota. Žinoma, stikliniai baldai labai gražūs, tačiau jeigu taip įsirengsite visą virtuvę, tokiu atveju valyti teks ypač dažnai ir ilgainiui tiesiog nebenorėsite gaminti, kad visko nesupurvintumėte.
  5. Jeigu jūsų virtuvės patalpa yra netradicinės formos arba dydžio – tokiu atveju puikiai gelbsti galimybė užsisakyti baldus pagal individualų užsakymą. Ne tik gausite tai, kas jums puikiai tiks, tačiau tuo pačiu ir unikalumą bei išskirtinumą. Niekas kitas neturės tokių baldų, kokius turite jūs.

Kuo daugiau laiko paieškoms skirsite, tuo tikresni galite būti, kad Jūsų pasirinkimas – geriausias. Visada naudinga pasikonsultuoti su asmenimis, kurie parduoda baldus. Jie padės įvertinti jūsų poreikius ir tuo pačiu pasirinkti teisingai.

Virtuvės baldai moderniam valgomajam

virtuvės baldaiPlanuodami virtuvės interjerą, ypatingą dėmesį skirkite baldams. Iš tiesų virtuvės baldai, jų dizainas, formos, spalvinė gama ir išdėstymas lemia bendrąją virtuvės interjero koncepciją. Jei vengiate klasikos ir laiko patikrintų sprendimų, įgyvendinkite novatoriškas idėjas ir įleiskite virtuvėn modernizmo gūsių.

Kiekvienais metais virtuvės dizainas tolsta nuo tradicinės metų metus gyvavusios struktūros, kurios pagrindą sudarė didelis šaldytuvas virtuvės kampe ir šalia įrengta praustuvė su virykle. Šiandieninės tendencijos skatina atitolti nuo funkcionalumo ir pagalvoti apie komforto privalumus. Geriausias sprendimas – dalinti virtuvę į zonas, skirtas maisto ruošimui ir jaukiems pasibuvimams su šeima. Virtuvės baldai turi derėti prie bendro būsto interjero ir žadinti teigiamas emocijas. Didžiausias dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms – virtuvės puošiamos medžio gaminiais, plytų imitacijomis, neobliuotomis lentomis ir akmens dekoracijomis. Atsisakoma lakuotos apdailos, kritiškai vertinami ir metalo gaminiai – chromas, nikelis ir nerūdijantis plienas.

Didžiausio klientų dėmesio sulaukia tamsesnio atspalvio virtuvės – ruda, juoda ir tamsiai raudona, derinama su baltais ir pasteliniais tonais. Tiesa, toks sprendimas rekomenduojamas didesnės erdvės virtuvei, kadangi tamsūs atspalviai vizualiai mažina aplinką. Vertinant baldų dizainą, modernioje virtuvėje vertinamos atviros erdvės, durų neturinčios lentynos ir stiklo pagrindo spintelės. Nors turinį demonstruojantys baldai reikalauja nuolatinio dulkių valymo, atvira erdvė virtuvei suteikia jaukios elegancijos ir rafinuoto subtilumo. Be to, atviros spintelės rekomenduojamos mažoms virtuvėms, kadangi spindintys stiklai ir plačios erdvės optiškai didina patalpą.

Jei norite mėgautis jaukia elegancija, priimdami praktiškus sprendimus, rinkitės šviesių tonų grindis. Šviesi apdaila ne tik praplės erdvę, bet ir apsaugos nuo erzinančių švaros darbų – ilgą laiką analogų neturėjusios tamsios grindys vargindavo aiškiai matomais įbrėžimais, dulkėmis, purvu ir spalvų deformacija. Šviesios grindys minėtąsias problemas išsprendžia akimirksniu. Be to, baltos spalvos apsuptyje kontrastingai atsiskleidžia kitos spalvos. Šviesioje aplinkoje išskirtinį jaukumą užtikrins natūralaus medžio virtuvės baldai. Tiesa, visuomenėje sklando klaidinantys mitai, tvirtinantys, kad šviesi spalva yra tepli ir neatspari purvui. Galime jus nuraminti – šiuolaikinės technologijos siūlo aplinkos poveikiui atsparias ir lengvai valomas apdailos medžiagas.

Skiriamasis modernios virtuvės bruožas – salelė patalpos viduryje. Ieškantiems originalumo, siūlome atsisakyti standartinių formų stalų ir rinktis ovalios formos salelę, kuri ne tik pagyvins aplinką, bet ir rūpinsis jūsų saugumu, t. y. išspręs aštrių kampų problemą. Siekdami suteikti patalpai išskirtinio akcento, pagalvokite apie virtuvės traukos centrą – juo gali tapti ryškiaspalvis šaldytuvas, mįslingas paveikslas ar vazoninė gėlė ryškiais žiedais.

Virtuvės baldai: pirkti reikia „devynis kartus pamtavus“

virtuvės baldaiVirtuvė – namų kampelis, kuris retai būna tuščias. Vienoje šeimoje ji kasdien  būna pripildyta malonaus šurmulio, kai visi kartu susėda papusryčiauti ar pavakarieniauti, tuo tarpu kitoje tai gali būti daugiau darbinė zona, kurioje gaminami įprasti kasdien patiekalai ar leidžiamasi į kulinarinius eksperimentus. Bet kuriuo atveju virtuvės baldai turi prisidėti prie savito stiliaus kūrimo, būti funkcionalūs, patogūs bei praktiški.  Jei kaip tik bandote įsikurti naujame būste ar atnaujinate pabodusį bei pasenusį interjerą, padėsime Jums nepasiklysti klaidžiose baldų paieškose.

3 svarbiausiai klausimai, aktualūs renkantis virtuvės baldus

Visą baldų paieškos „meną“ sutalpinome į tris pagrindinius klausimus, į kuriuos turėdami atsakymą, sutaupysite laiką baldų paieškoms, išleisite tokią sumą, kokią galite bei, tikėtina, pasirinkimas Jus džiugins ir daug metų į priekį.

Pirksite gatavą produkciją ar pagamintą pagal individualų užsakymą?

Kai kurie didesni prekybos centrai, specializuotos tradicinės ar internetinės baldų parduotuvės turi ką pasiūlyti tiems, kuriems reikia greitai įsigyti vieną ar kitą virtuvės baldą – tereikia žinoti, kokią sumą galite pirkiniui skirti, kokios spalvos ir tekstūros pageidaujate ir panašiai. Jau pagaminto baldo pirkimas rekomenduojas tada, kai Jums reikia vos vieno ar poros baldų. Tuo tarpu norintiems apstatyti visą virtuvę, siūlome rinktis baldų gamybą pagal individualius užsakymus. Šio varianto dėka galima susikurti originalų virtuvės „pasaulį“: baldai, pritaikyti prie konkrečios patalpos dydžio bei išplanavimo, sienų spalvos, savininko poreikio bei stiliaus suvokimo.

Taip pat ši galimybė yra palanki norintiems sutaupyti: klientas turi teisę rinktis, iš kokios medžiagos virtuvės baldai bus gaminami, kokia furnitūra naudojama ir panašiai. Pastarąją raginame rinktis brangesnę, bet kokybiškesnę – taip baldai džiugins ilgiau.

Kokį baldų gamintoją/tiekėją rinksitės?

Geriausia pirkti tiesiai iš gamintojo – kaip žinia, tarpininkai užsideda nemažą antkainį. Rinkitės patyrusį, žinomą, internete savo produkciją pristatantį gamintoją. Tai – garantija, jog laiku gausite kokybišką, pageidavimus atitinkantį gaminį. Idealu, jei galite pasidomėti buvusių klientų atsiliepimais arba turite žmogų artimoje aplinkoje, galintį pasidalinti patikimos firmos kontaktais.

Ir svarbiausia: kokie baldai Jums reikalingi?

Baldai įmontuojamai technikai, stalas, kėdės spintelės…Pagalvokite, kas Jums reikalinga atliekant kasdienę ruošą virtuvėje ir kaip tai vizualiai išdėlioti, jog būtų patogu (daugiausia dėmesio skirkite daliai „viryklė – kriauklė – šaldytuvas).

Neretai daugiausia problemų kyla renkantis spinteles: pastatomos ar pakabinamos? lentynos ar stalčiai? ar verta rinktis stiklines dureles? Viską vertinkite pagal savo patogumo prizmę:

  • jei pagrindinius daiktus įprastai laikote žemai, reikia daugiau pastatomų spintelių;
  • Jums paprasčiausiai palaikyti tvarką stalčiuose ar lentynose? kur patogiau sudėti daugumą turimų daiktų?
  • stiklinės durelės spintelėse reikalingos tuomet, jei norite, jog kurie nors virtuvės rakandai būti pastebimi – ir tai jokiu būdu nėra apdegę puodai.

Virtuvės baldai – nemažai laiko bei apmąstymų reikalaujantis apsisprendimas. Šioje vietoje Jums gali padėti tik asmeninių poreikių įvardijimas bei, esant reikalui, kvalifikuotų specialistų konsultacija.

Nestandartiniai virtuvės komplektai

virtuvėVirtuvės projektavimas ar atnaujinimas yra labai atsakingas darbas. Virtuvė tai labai svarbi namų vieta, kur dažnai laiką leidžia ne tik namiškiai, bet ir apsilanko dauguma svečių. Tad ne tik virtuvės komplektai, bet ir visi kiti baldai, jų išdėstymas ir dizainas yra labai svarbus. Renkantis virtuvės baldus ar planuojant remonto darbus, dera atsižvelgti ir į tai, kad virtuvėje daug laiko praleidžiame ne tik šiaip sau, o gamindami maistą. Tad geriausia, kad virtuvės erdvės būtų apgalvotos taip, kad padėtų Jums greitai ir sklandžiai ruošti maistą.

Paskutiniu metu gamintojų siūlomi virtuvės komplektai stebina kaskart vis labiau. Be įvairių standartinių klasikinių virtuvės baldų, jau galima pamatyti, kad gana platus pasirinkimas siūlomas ir nestandartinių baldų užsakovams ar pirkėjams, siekiantiems sukurti itin originalias idėjas savo virtuvėje.

Kada rinktis originalumą? 

Nestandartinius virtuvės baldus ir idėjas dažniausiai renkasi žmonės, kurių virtuvės yra nestandartinio dydžio. Kai virtuvė yra itin didelė ar pernelyg maža, tenka galvoti įvairias idėjas nepatogumams įveikti. Tad čia ir pasitarnauja nestandartiniai baldų pasiūlymai. Dažniausiai tokie baldai gaminami pagal individualų Jūsų užsakymą. Jūs patys galite nuspręsti, kokie bus išmatavimai, formos ir net medžiagos. Taip užsakomi dažniausiai ne itin pigūs baldai, tačiau ir jų kaina gali priklausyti nuo Jūsų. Jei norite, kad galutinė kaina būtų mažesnė, atkreipkite dėmesį į medžiagas, detales. Galite išsirinkti pigesnius variantus ir taip už baldus sumokėsite mažiau pinigų.

Kodėl verta rinktis?

Nestandartinius baldus taip pat renkasi tie žmonės, kurie mėgsta išsiskirti. Jiems norisi, kad net virtuvės komplektai atspindėtų jų pačių asmenybę, todėl užsako savo norimus baldus. Jei trokštate, kad Jūsų virtuvė būtų sukurta Jūsų pačių, nestandartiniai baldai yra šaunus pasirinkimas. Žinoma, kartais tokius baldus siūlo ir viena kita baldų parduotuvė, tačiau dažniausiai pirkėjai mėgsta sukurti savo pačių svajonių virtuves ir įgyvendinti savo idėjas. Jei Jums pabodo vienodi baldai draugų virtuvėse, rinkitės originalumą ir būsite patenkinti. Visada galėsite žinoti, kad tokia virtuve džiaugiatės tik Jūs – juk patys ją sukūrėte.

Virtuvės baldai

Nė vieni namai neapsieina be patogios virtuvės. Virtuves baldai ir įmontuojama technika kainuoja bene daugiausiai iš viso namo interjero. Nenuostabu, kad jų pasirinkimas toks didelis.

Didžio dalis šeimos gyvenimo sukasi aplink virtuvę – pusryčiai, pietūs, vakarienė, šeimos šventės, pasisėdėjimai, maisto gaminimas, vaikų mokymas elgtis su įrankiais ir puodais. Tai užima trečdalį dienos, o tai reiškia – trečdalį gyvenimo. Dėl to būtina pasirūpinti patogia, išvaizdžia ir originalia virtuve. Virtuves baldai yra tik viena iš geros virtuvės sudedamųjų dalių. Tiesa, ji svarbiausia, nes įmontuojama buitinė technika dažniausiai sumaniai paslepiama po tais pačiais baldais.

Gatavi virtuves baldai

Virtuvės baldai paprastai yra statomi gerai išsimatavus virtuvę. Didžiausiose baldų parduotuvėse yra gana nedaug gatavų virtuvės baldų. Eksponuojami vos keli pavyzdžiai pastatomų ir pakabinamų spintelių, lentynų ir stalčių bei stalviršio. Gatavi virtuves baldai paprastai perkami tik tada, kai virtuvė yra labai didelė ir nelabai svarbu, kur stovės kriauklė, viryklė ir orkaitė. Namuose, kur bandoma taupyti erdvę virtuvės sąskaita, virtuves baldai paprastai užsakinėjami pagal specialius užsakymus.

Gatavi virtuvės baldai dažnai būna standartinių šviesių spalvų, kad būtų galima priderinti prie bet kokio interjero. Virtuvės baldai susideda iš kelių standartinių dalių, kurias galima keisti vietomis, tokiu būdu lyg iš kaladėlių suformuojamas visas virtuvės kompleksas. Belieka tik sustatyti standartinę įmontuojamą buitinę techniką.

Virtuves baldai pagal užsakymą

Mieste baldų gamybos įmonės išgyvena labai gerus laikus. Esant didelėms būsto kainoms ir įsigyjant nedidelius butus, erdvės taupymas yra iš tiesų reikalingas. Patalpos erdvė taupoma ir virtuvės sąskaita. Vienas iš pagrindinių būdų kaip sutaupyti erdvę yra kampiniai virtuves baldai. Kampas dažniausiai išnaudojamas kriauklei ir erdvioms spintelėms, kuriose dažniausiai telpa keletas puodų. Siekiant taupyti vietą, orkaitė montuojama virš indaplovės. Kaip visa tai padaryti gali perekomenduoti baldus gaminančios įmonės ar pavieniai baldininkai. Dažniausiai tokie sprendimai reikalauja baldų su nestandartiniais išmatavimais, tad virtuves baldai gaminami tik pagal specialius užsakymus.

Virtuves baldai taip pat gaminami atsižvelgiant į patalpos interjerą. Klientai paprasčiausiai gali išsirinkti norimas spalvas ir tekstūras iš spalvų paletės.

Virtuves baldai – galimybės sutaupyti

Virtuves baldai kainuoja gana nemažai, tačiau visada yra vietų, kur galima sutaupyti. Didžiąją dalį baldų kainos sudaro plokštės, stalčių mechanizmai (bėgeliai) ir montavimas. Rinkdamiesi plokštę pasidomėkite, kuri yra pigesnė. Stalčių mechanizmai turi būti patikimi ir tarnauti ilgai. Kuo jie pigesni, tuo didesni šansai, kad stalčius sulūš, sugrius ir turėsite patys jį taisyti. Prieš užsakydami pigesnius variantus gerai pagalvokite, ar tikrai verta šioje vietoje taupyti. Montavimas – profesionalų darbas, į kurį geriau nesikišti. jei padėsite sustatyti baldus, sutaupysite nebent padėjėjo dienos uždarbį – 70-100 litų. Nuo 5000 litų sumos tai vargu ar pasijaus, bet dirbdamas pats galite ir trukdyti, tad rekomenduotina darbą palikti profesionaliems baldininkams.

Virtuves baldai paprastai pagaminami ir pastatomi per 3-5 savaites. Užsisakę baldus iš karto galite pasirūpinti ir buitine technika. Visus buitinės technikos išmatavimus baldininkams pateikite prieš gaminant baldus.