Santechnika, kaip ir bet kuri kita namų ūkio sritis, tiesiogiai priklausoma nuo namų komfortui sukurti naudojamų elementų. Vienas tokių, elementų, be kurių neįsivaizduojamas namų santechninis mazgas – vonia. Ji verta platesnio aptarimo, nes joje ne tik pailsime ir atpalaiduojame po dienos darbų įtemptus raumenis (žinoma, ne kasdien), bet ir galime atlikti visą eilę sveikatinimo procedūrų. Ji turi tam tikras įrengimo taisykles, išmatavimų normas, gaminama iš skirtingomis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Apie visa tai pakalbėsime plačiau.
Vonia – didžiausias namų santechnikos įrenginys, jeigu neskaitysime baseino. Vonios konstrukcija dažniausiai būna metalinė (ketaus arba plieno), padengta emale, apie 250–300 litrų talpos. Vonios būna sėdimosios ir gulimosios – atitinkamai, skirtos maudytis sėdint ar gulint.
Pastarosioms sovietiniais metais buvo taikomi griežti išmatavimų normų reikalavimai – 1500 ir 1700 mm. Tai buvo surišta su vonių montavimu standartiniuose butuose. Dabar reikalavimai vonių išmatavimams ne tokie griežti. Be to, vonią galima pasigaminti pagal užsakymą. Šiuo atveju, jei esate kaunietis, galite kreiptis į įmonę, kurios specializacija – santechnikos paslaugos Kaune.
Dabartiniu metu atsirado plastikinės (akrilinės) vonios. Jos, žinoma, lengviau montuojamos, o ir jų eksploatacija – paprastesnė (metalinės, ypač emale dengtos plieninės, dažnai „išeina iš rikiuotės“, pavyzdžiui, numetus sunkų daiktą, galimas emalės pažeidimas), tačiau, ne visiems priimtinas stiprus triukšmas, kurį sukelia vanduo, tekėdamas į plastikinę vonią.
Alternatyva gali tapti ketaus vonia, iš vidaus padengta akrilu, bet tokia vonia – brangesnė. Be to, būta ir keraminių vonių, tačiau jos nepasiteisino. Taigi, trumpai apibendrinkime skirtingų medžiagų vonių privalumus ir trūkumus:
- Plieninės vonios – lengvos (tai lemia pagrindinį jų privalumą: montavimo paprastumą) greitai įšylančios, jos turi atsparias subraižymams sieneles. Jų spalva, bėgant metams, nekinta, jos yra ilgaamžiškos, parduodamos už prieinamą kainą;
- Akrilinės vonios – plastiko lankstumas leidžia jas pagaminti norimos formos ir dydžio. Paviršius nerūdija, jį lengva restauruoti. Šios vonios taip pat paklausios dėl straipsnio pradžioje minėtos sveikatinimo funkcijos galimybės – į jas, esant reikalui, montuojamos hidromasažinės sistemos.
- Ketaus vonios – šios vonios pasižymi tvirtumu ir yra palyginus sunkios. Jose, dėl sienelių storio ir jų savybės sulaikyti šilumą, lėčiau atšąla vanduo. Tačiau jų svoris paverčia šias vonias sunkiai montuojamomis;
- Akmens masės vonios – šios vonios išsiskiria ilgaamžiškumu, kokybe ir išskirtiniu patvarumu. Jos tarnaus Jums kone visą gyvenimą, bus malonios kūnui, o leidžiant į jas vandenį, beveik nesigirdės triukšmo. Tad netruksite pasijusti tarsi rojuje.
Pristatėme pagrindinius aspektus, kurie, manome, pravers, renkantis vonią. Pasirinkimas – priklauso nuo Jūsų. Bet kokiu atveju, neapsiriksite, rinkdamiesi natūralesnes medžiagas, jos artimesnės kūnui ir kuria vonioje tikros, atsipalaidavimui skirtos, oazės atmosferą. O atsipalaidavę ir į gyvenimą pažvelgsite naujomis akimis. To Jums ir linkime.
Parašykite komentarą