3 baldų restauravimo privalumai šiuolaikiniame pasaulyje

Šiuolaikiškų, elegantiškų ir stlingų baldų turėjimas yra kiekvieno žmogaus svajonė. Namų savininkai pasirenka kiekvieno baldo prekės ženklą, dizainą ir stilių, nes nori jį suderinti su visu savo namų dekoru ir interjeru. Tačiau mes visi žinome, kad tam tikru momentu baldai pradės badyti akis – pradės matytis nusidėvėjimo žymės, įvairūs defektai ar baldas tiesiog taps nebemadingas. Kai kuriems toks laikas ateis po metų, kitiems po 5, tretiems po 10 metų.

Deja, tačiau ne visi galime sau leisti senus baldus pakeisti naujais gaminiais. O ir nebūtina, net jei piniginė tą leidžia. Užuot pirkę naujus baldus, daugelis nusprendžia atkurti senų dirbinių išvaizdą naudodami kokybiškas medienos priežiūros priemones ir restauravimo technikas.

Baldų restauravimas ir jo privalumai

Baldų restauravimas yra procesas, kurio metu tam tikras baldas yra valomas ar remontuojamas, siekiant išsaugoti jo funkcionalumą ir originalią išvaizdą arba kaip tik – suteikiant šiuolaikišką išvaizdą. Yra ne viena priežastis, kodėl vertėtų pasidomėti restauravimu, tačiau viena iš labiausiai atkreipiančių dėmesį yra ta, jog sutaupoma laiko ir pinigų, palyginti su visiškai naujų baldų pirkimu.

Sutaupoma ne tik pinigų, nes restauravimas yra pigesnis nei nauji baldai. Tačiau sutaupoma ir medžių. Pagalvokite – tam, kad pagaminti naują baldą, reikalinga medžiaga, dažniausiai mediena. Seniems baldams restauruoti – nereikia kirsti naujų medžių. Moksliškai įrodyta, kad baldų restauravimas ir perdarymas sumažina anglies poveikį aplinkai. Palyginus su baldų restauravimo procesu, norint pagaminti naują baldą, reikia 1000 kartų daugiau anglies dvideginio. Pasirinkus ekologišką variantą, baldų restauravimą ar atnaujinimą, dalyvaujate mūsų aplinkos tausojimo procese.

Kitas didelis baldų restauravimo privalumas yra tai, kad jo metu galima sukurti visiškai naują stilių. Atlikdami restauravimo procesą, baldams suteikiamas visiškai naujas gyvenimas ir išvaizda, taip pat išsaugoma jo vertė. Naują išvaizdą galima suteikti įvairiais būdais, pavyzdžiui, pasirinkus dažyti kita spalva arba kaip tik pašalinus dažų sluoksnį, minkštus baldus pervilkus kitu audiniu, pakeitus baldų kojeles ar rankenėles.

Dar vienas didelis baldų restauravimo privalumas yra pakartotinis naudojimas. Mes visi žinome, kad baldai šiais laikais nėra gaminami taip pat ir iš tos pačios aukštos kokybės medienos, kaip ir anksčiau. Technologijos keičiasi. Todėl jei turite kokybišką, geros medienos ar dizainerio kurtą baldą, patartina skirti jam dėmesio ir atnaujinti seną kūrinį, nei pirkti naują. Net jei tai masinės gamybos baldas, kodėl nepaeksperimentavus? Senų baldų restauravimas papildomai prailgins jų gyvenimą ir galėsite iš jų gauti dar apie 20 metų.

Mada sukasi ratu, tad tai kas buvo madinga prieš penkiasdešimtmetį, vėl sugrįžo į interjero žurnalų viršelius. Ypač midcentury modern stilius. Tad pats laikas žvalgytis pas senelius rūsyje, palėpėje, traukti lobius ir juos prikelti naujam gyvenimui, vietoj to, kad pirkti tokius pat baldus iš baldų salono.

Restauruoti patiems ar patikėti kitiems?

Aptarėme ne vieną privalumą, kodėl verta restauruoti baldus. Liko dar vienas – malonumas mėgautis procesu ir pamatyti rezultatą.

Visgi, svarbu įvertinti baldą ir jo potencialą. Išties brangius, gerus, kokybiškus baldus geriau patikėti specialistams. Ypač jei tai jūsų pirmas atnaujinimo projektas. Profesionali restauravimo įmonė turi specialią techniką, įrangą ir įrankius, jie gali puikiai dirbti, nepažeisdami baldų. Naršykite internete, kad rastumėte patikimiausias restauravimo įmones šalia jūsų ir pasinaudotumėte jų teikiamomis paslaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *