Ateities buitinė technika virtuvėje: ko tikėtis?

Dar prieš kelias dešimtis metų, kuomet fantastinėse knygose skaitėme apie liečiamus plokščius ekranus, ar savaeigius automobilius, visa tai atrodė nerealu ir pasiekiama tik labai tolimoje ateityje. Šiandien, kai interneto pagalba galime susisiekti su bet kuriuo vartotoju visame pasaulyje, o robotai jau pradėjo integruotis į darbo rinką bei pakeisti žmones, niekas nebeatrodo neįmanoma. Ne išimtis ir buitinė technika, kuri drauge su sparčiu technologijų tobulėjimu keičia ir savo funkcionalumą. Kadangi daugiausiai buitinės technikos įrenginių naudojame virtuvėje, bene dažniausiai užduodamas šeimininkių klausimas susijęs būtent su šios erdvės ateities tendencijomis. Kokios jos?

Dirbtinis intelektas

Tikimasi, jog ateityje virtuvės buitinė technika turės dirbtinį intelektą, kuris, išanalizavęs mūsų pomėgius ir dažniausiai atliekamus veiksmus, reaguos į aplinką. Pavyzdžiui, pagal nuotaiką pasiūlys atitinkamą patiekalo receptą, atpažins netinkamus naudoti produktus, nurodys vartojamo maisto kalorijas, gerąsias savybes ir pan. Šaldytuvai netgi galės suplanuoti meniu, pasiūlyti galimus receptus ar net kontaktuoti su kitais buitinės technikos įrenginiais ir perduoti jiems informaciją, kokį maistą ruošti.

Pagalba nemėgstantiems tvarkytis

Manoma, kad ateityje virtuvė be mūsų pačių pagalbos išsivalys pati, o šiukšliadėžės pačios vietoje rūšiuos bei perdirbs atliekas. Negana to, perdirbimo metu gaunamos medžiagos bus panaudojamos tam, kad gamintų energiją. Taip pat numatoma, kad visa virtuvės buitinė technika bus suprogramuota taip, jog maksimaliai taupytų išteklius. Pavyzdžiui, žmonės vis dažniau naudos čiaupus, kurie veiks tik prie jų prisitraukus, o atsitraukus išsijungs, arba šviesa įsijungs tik kam nors esant patalpoje.

Išmanusis stalas

Ateities vizijose stalas vis dar atliks esminę virtuvės funkciją. Tik jis tikrai nebebus panašus į įprastą: planuojama, jog virš jų bus sumontuota speciali technika, kuri fiksuos mūsų veiksmus ir siųs signalus išmaniajam stalui. Šis pagal situaciją teiks patarimus: kaip pjaustyti, apdoroti tam tikrus produktus, su kokiais kitais ingredientais jie geriausiai tinka, kokius receptus rekomenduoja. Toks stalas talpins visus norimus įrenginius vienoje vietoje: jame bus integruota kaitlentė, liečiamos elektroninės svarstyklės ir kita reikalinga buitinė technika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *