Interjeras

Įrenginėjant būstą susiduriama su didele dilema – koks būsto interjeras yra teisingas – ir madingas, ir praktiškas, ir nebrangus? Į šį klausimą gali atsakyti interjero dizaineris, arba pats savininkas, tinkamai nustatęs savo poreikius.

Būsto interjeras yra visas spalvinis patalpų stilius, apsprendžiantis būsto elementų formas, taip pat ir baldų stilių bei išvaizdą. Interjeras namuose taip pat suteikia tam tikrą atmosferą, svečiams palieka neišdildomą įspūdį ir jaukumo jausmą. Vos pirmykščiai žmonės pradėjo puošti savo palapines įvairiomis plunksnomis ir džiovintais augalais, būsto interjeras pradėjo vystytis. Per tūkstančius metų išsivystė į rimtą mokslą, kurį krimsti reikia keletą metų aukštojoje menų mokykloje, o tobulinti visą gyvenimą, nes kas metai atsiranda daugybė naujovių.

Originalus interjeras

Labiausiai vertinamas yra originalus interjeras, sukurtas pagal asmeninį užsakymą tam tikram žmogui ar šeimai. Originalus interjeras kuriamas atsižvelgiant į būsto funkcionalumą ir šeimos narių įpročius ir poreikius. Tokiu būdu kartais suderinami iš pažiūros nesuderinami dalykai ir vienas kambarys visiškai skiriasi nuo kito, o iš vieno įėjus į kitą atrodo, kad pasikeitė visas pasaulis. Tokie interjero bandymai yra kūrybinis darbas, kurį gali atlikti tik patyrę profesionalai. Kartais kliento pageidavimai būna gana stereotipiniai, tad reikia gerai pasukti galvą ir pajungti fantaziją, kad originalus interjeras nebūtų iš tipinių elementų ir vulgarus. Paprastai tokie interjerai papuola į architektūrinius ir gyvenimo stiliaus žurnalus, iš jų idėjų semiasi šimtai žmonių, savo būstus įsirenginėjantys savarankiškai, be interjero dizaino mokslų.

Standartinis interjeras

Labai dažnai interjero dizaineriai pradeda nuo paprasčiausių, niekuo neišsiskiriančių būsto apipavidalinimų. Standartinis interjeras nereikalauja didelio kūrybinio darbo, tačiau dažniausiai susiduriama su kita problema – erdvės patalpose stoka. Net standartinį interjerą užsakiusieji būsto šeimininkai dažnai nori kaip įmanoma daugiau sutaupyti erdvės minimaliausiomis priemonėmis. Kartais sprendimai būna standartiniai (veidrodžiai ir apšvietimas), kartais reikalingi ir ne visai ordinarūs sprendimai.

Standartinio interjero būstai pasižymi tradiciniu išplanavimu ir aiškiu funkcionalumu. Miegamasis yra miegamasis, o vaiko kambarys – jaunuoliui pritaikyta miego, mokslo ir žaidimų erdvė. Virtuvė taip pat gana standartinė, priklausomai nuo jos dydžio, nes būtent šioje patalpoje erdvės taupymas yra svarbiausias.

Savas interjeras

Interjeras, kurį susikuria patys šeimininkai yra dažnai chaotiškas, tačiau savas ir jaukus. Svečiai gali kai kuriais sprendimais stebėtis, tačiau svečiai ateina ir išeina, o šeimininkai savame būste praleidžia daug laiko. Norint susikurti savą interjerą, būtina aiškiai žinoti, ko iš kiekvienos patalpos norima. Kūrimo procesas yra nuolatinis, nes kai viskas atrodo įrengta, kyla kokių minčių dėl nedidelių mažmožių, kurie iš karto keičia visą patalpos interjerą. Pavyzdžiui naujas žurnalinis staliukas svetainėje gali sujaukti įprastą vaizdą.

Nežymus interjero pasikeitimas nėra blogas dalykas, nes į namus įneša naujų vėjų, padeda išvengti rutininių veiksmų, lavina naujus įpročius (pavyzdžiui balkono pavertimas gyvenamąja zona, šeimos rūkorius išveja į koridorių arba lauką). Savas interjeras taip pat neįpareigoja pirkti brangias ar retas interjerui naudojamas medžiagas ar baldus, tad galima sakyti, savas interjeras padeda sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *