Ką reikėtų žinoti apie laminatus?

Jei ruošiatės savo namuose atnaujinti interjerą, tikriausiai susidursite su keliomis skirtingomis laminatų formomis. Galima rinktis iš skirtingų raštų ir žinoma skirtingų spalvų. Laminatai šiomis dienomis sudaro labai didelę dalį gaminių, kad mes patys kartais net nepagalvotumėm kiek daug. O baldinės plokštės laminavimas yra viena iš populiaresnių paslaugų baldų gamybos procesuose.

Kas tie laminatai?

Tai yra baldinės medžiagos, kurios gaminamos iš faneros, medžio drožlių plokščių, medinių baldų, sienų plokščių arba laminatų. Tai yra sudėtinė medžiaga, kurią norint pagaminti, reikia suspausti plonus plokščius popierius ir plastikinius dervų sluoksnius. Dažniausiai viršutiniai sluoksniai yra padengti dekoratyviais raštais arba spalvomis.

Kokie yra populiariausi laminatų tipai?

Dekoratyvinis laminatas – turi kur kas didesnį patrauklumą apdailos ir gražesnį raštą. Dažnai dekoratyviniai baldai yra naudojami dekoruojant baldus. Šiais laikais galima lengvai rasti, kur įsigyti dekoratyvinių laminatų.

Pramoniniai laminatai – jie yra kur kas stipresni, nei kiti laminai ir jie lėčiau nusidėvi. Jie yra gaminami tik aukštos kokybės. Tokio tipo laminatai dažniausiai yra naudojami ligoninės patalpose.

Spalva

Šiais laikais galima rasti daug skirtingo rašto laminatų, todėl sunku rasti tikrai nebus. Dažnai žmonės nori imituoti medžio masyvo tekstūras, ir kitų natūraliųjų medžiagų išvaizdą, todėl naudoja laminatus. Be problemų galite rasti ir norimos spalvos.

Dydžiai

Visos parduotuvės siūlo skirtingų dydžių laminato plokštes. Tačiau dažniausiai galime rasti 1.2m x 2.4 m. 

Ilgaamžiškumas

Laminatai yra kuriami, kad atlaikytų įvairiausius įbrėžimus ar didelius svorius. Taip pat stengiamasi daryti kuo atsparesnius nusidėvėjimui , karščiui. Dažniausiai pasitaikanti problema, kad laminatai yra linkę deformuotis kai yra paveikti vandens. Svarbu paminėti, kad laminatas yra trapi medžiaga, todėl jie gali suskilti.

Kokios kaina?

Tai yra medienos apdailinė medžiaga, todėl yra pigesnė nei fanera. Laminuotos medinės grindys kainuoja taipogi nedaug ir tai puiki alternatyva kietmedžio grindims.

Priežiūra

Jei įsigysite laminuotus gaminius, tuomet juos tikrai nebus sunku prižiūrėti. Užteks retkarčiais nuvalyti dulkes nuo laminato. Užtenka valyti su paprasta šluoste ir tiesiog ją sušlapinti. Jokiais būdais nenaudokite šveitiklių arba abrazyvinių valiklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *