Kaip išsirinkti pagalvę?

čiužiniaiPo sunkios darbo dienos svajojame apie patogią lovą ir minkštą pagalvę. Iš tiesų pagalvė atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – ji lemia mūsų savijautą ir turi tiesioginės įtakos sveikatos problemų sprendimui: miegant ant tinkamos pagalvės galime sumažinti kaklo, nugaros, sprando, galvos bei rankų skausmus. Ieškodami svajonių pagalvės nepamirškite, kad idealios ir visiems žmonėms tinkančios pagalvės paprasčiausiai nėra – rinkitės ją įvertinę savo poreikius, ūgį bei svorį.

Pagalvių forma ir užpildas

Ieškodami svajonių pagalvės, visų pirma įvertinkite jos formą. Visas pagalves galima suskirstyti į dvi grupes: klasikines ir specialios formos. Pastarosios atitinka konkretaus žmogaus galvos, kaklo ir pečių linijas, tokia pagalvė puikiai tiks žmonėms, mėgstantiems miegoti ant šono arba ant nugaros. Klasikinė pagalvė tiks žmonėms, mėgstantiems miegoti ant pilvo arba itin dažnai keičiantiems miego pozą, beje, pastariesiems būtini minkštesni čiužiniai, gebantys prisitaikyti prie kūno formų.

Svarbu įvertinti ir pagalvės užpildą. Plunksnų užpildas yra pats brangiausias, ypač, jei rinksitės žąsies arba anties pūkus. Pagalvės užpildas gali būti gaminamas iš plunksnų ir pūkų mišinio arba tik iš plunksnų, tačiau pastarosios yra gana kietos. Porolono užpildo pagalvės yra itin tvirtos ir paslankios, todėl puikiai prisitaiko prie galvos ir kaklo formų. Sintetinis užpildas yra labai minkštas ir lankstus. Deja, tokios pagalvės nėra praktiškos – jau po pirmo plovimo jose atsiranda gumbų.

Miegojimo poza

Jei mėgstate miegoti ant pilvo, rinkitės minkštą ir žemą pagalvę, kuri padės išlaikyti natūralią stuburo poziciją. Miegosite puikiai, jei čiužiniai ir pagalvės prisitaikys prie jūsų kūno formų.

Jei mėgstate miegoti ant nugaros, rinkitės vidutinio minkštumo pagalvę, kuri užtikrins, kad jūsų stuburas išliks natūraliojo pozicijoje, o kaklas ir pečiai bus tvirtai paremti. Tradicinės formos pagalvės jums netiks – rinkitės specialios formos gaminį, gebantį prisitaikyti prie jūsų kūno linijų: kaklui ir pečiams skirta pagalvės dalis turėtų būti siauresnė ir kietesnė, o atrama, skirta galvai – platesnė bei minkštesnė.

Jei miegate ant šono, jums reikės gana aukštos, vidutinio kietumo ir specialios formos pagalvės. Geriausias sprendimas – dviejų skirtingų apimčių ir kietumo pagalvė, suteikianti atramą ten, kur jos labiausiai reikia.

Jei miegodami nuolatos keičiate pozą, jums reikia lanksčios pagalvės, su kuria jausitės patogiai miegodami tiek ant šono, tiek ant nugaros ar pilvo. Rekomenduojame rinktis vidutinio minkštumo pagalvę, turinčią lankstų ir kietą užpildą.

 Sveikatos problemos

Jei naktimis prakaituojate, rinkitės pagalvę, kuri išsklaido karštį. Tokių pagalvių viduje yra specialių mažyčių rutuliukų, sugeriančių karštį, tačiau pagalvės viršus, į kurį remiasi miegančiojo veidas, išlieka vėsus. Alergiškiems žmonėms reikėtų rinktis natūralių plunksnų pagalves – šios apsaugos nuo dulkių erkučių ir kitų alergenų.

Jei jus kamuoja kaklo skausmai, rinkitės išlenktas pagalves, kurios suteiks papildomą apsaugą kaklui. Nepamirškite, kad šios pagalvės būna įvairiausių dydžių ir skirtingų formų, todėl nesunkiai atrasite labiausiai jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį. Jei skundžiatės rėmens skausmais, rinkitės nuožulnias pagalves. Tiesa, daugelis žmonių tvirtina, kad tokios pagalvės, net ir malšindamos rėmens skausmus, yra labai nepatogios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *