Lauko baldai

Šiltuoju metų laiku nėra nieko malonesnio, nei poilsis kieme, balkone, terasoje. O jei turite sodo namelį ar vasarnamį, juose leidžiate pačius smagiausius savaitgalius su draugais bei šeima. Kad toks poilsis po atviru dangumi būtų kuo jaukesnis, reikalingi patikimi ir išskirtiniai lauko baldai. Kaip juos pasirinkti?

lauko baldai 

Baldai ir jų medžiagos

Vienas svarbiausių kriterijų renkantis lauko baldus – kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos. Tai gali būti mediniai, metaliniai ar plastiko baldai. Jei jums artimi klasikiniai, tvirti, lietuviškas tradicijas menantys baldai, rinkitės medį. Tai įvairūs suolai, iš rąstų pagamintos kėdės, tvirtos pavėsinės. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad mediniai lauko baldai nėra pernešami, todėl jais privalėsite rūpintis ir žiemą. Žinoma, specialios medžio apdirbimo technikos leidžia gaminti baldus, kurie atsparūs drėgmei, tačiau už itin aukštos kokybės gaminius privalėsite smarkiai paploninti piniginę.

Metaliniai baldai pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu, o iš jų galima išgauti itin modernias konstrukcijas, kuriomis papuošite savo kiemą. Tokie baldai lauke gali stovėti ištisus metus, todėl jums nereikės jaudintis dėl jų dengimo ar perkėlimo. Nepaisant to, kas keletą sezonų šiuos baldus turėsite padengti medžiagomis, didinančiomis atsparumą rūdims ir oro sąlygų kaitai.

Pigiausias pasirinkimas – baldai iš plastiko. Nors jie patogūs, lengvai pernešami, gali būti sulankstomi, maža kaina neužtikrina ilgaamžiškumo. Tokie baldai dažnai skyla, trūkinėja, nėra patvarūs.

 

Patogumas

Jei tingūs vakarai, deginimasis ar knygų skaitymas terasoje – neatsiejama jūsų kasdienybės dalis, lauko baldai privalo būti patogūs. Turint pakankamai vietos, galima įrengti minkštą sofą arba krėslą su daug įvairių pagalvėlių. Taip ne tik minkštai sūpuositės, bet ir papuošite aplinką. Jei mėgstate pasisėdėjimus, kuriuose susirenka didesnis skaičius žmonių, įrenkite lauko baldų komplektus su ilgu stalu bei patogiais suolais, kėdėmis. Mėgstantiems svajoti, idealiai tiks lauko baldai su sūpynėmis, kuriose bus be galo smagu naktimis stebėti žvaigždes.

 

 

1 thought on “Lauko baldai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *