Šarvuotos durys: kaip pasirinkti?

sarvuotos durysAtėję į svečius pirmiausia pamatome lauko duris. Vadinasi, ir Jūsų svečiai irgi pirmiausia pamato ir įvertina Jūsų namų duris. Pagal jas neretai ir pirmąjį įspūdį apie jus bei jūsų būstą susidaro. Taigi, durys ne tik užtikrina saugumą, jos reprezentuoja jūsų namus. O pagal ką rinktis duris, kad jos būtų saugios, patikimos ir dar gražios? Juk šarvuotos durys Kaune, Vilniuje ir mažesniuose miesteliuose yra bene populiariausios durų rinkoje, todėl pasirinkti ne taip ir lengva.

Kas svarbu renkantis šarvuotas duris?

Pirmas dalykas, į kurį turite atsižvelgti rinkdamiesi šarvuotas duris, yra durų anga. Šarvuotos durys neturi būti per plačios ar per aukštos, nes netilps. Taip pat netiks ir mažesnės ar siauresnės, kadangi tada reikėtų sukti galvą, kaip užtaisyti angos tarpus. Jei anga būtų gerokai per plati, galima montuoti specialius praplatinimus, bet jie gerokai „išaugina“ galutinę durų kainą.

Įvertinkite ir tai, ar jums svarbiau saugios, ar šiltos durys? Šarvuotos durys, kaip žinome, pasižymi aukščiausiu saugumo lygių, jos ilgaamžės, patikimos, tvirtos. Bet štai termoizoliacinėmis savybėmis gerokai nusileidžia, pavyzdžiui, medinėms durims. Todėl jei gyvenate individualiame name, verta pamąstyti, ar neteks vėliau gailėtis dėl aukštesnio šilumos laidumo koeficiento. O gyvenantieji daugiabučiuose, kur durys su lauku nesiriboja, gali nė nesvarstyti – šarvuotos durys geriausias pasirinkimas.

Jau minėtas šilumos laidumo koeficientas – labai svarbus. Mūsų klimatas permainingas, tad visai nesvarbu, ar šarvuotos durys Kaune, ar kitame mieste bus montuojamos, tikslinga įvertinti šį aspektą. Žiemą durys turi netapti šilumos laidininku iš namų. Kuo šilumos laidumo koeficientas aukštesnis, tuo per duris daugiau šilumos prarandama, kuo koeficientas žemesnis – tuo šilumos prarandama mažiau.

Šarvuotos durys dažnai komplektuojamos su standartine rankena ir spyna. Tokia spyna dažniausiai turės bazines apsaugines funkcijas, ji neužtikrins aukščiausio lygio saugumo. Jei norite ir galite investuoti papildomai, tikslinga geriau spyną įsigyti atskirai. Gamintojai ar pardavėjai pateiks katalogus ir iš gausybės išsirinksite tą, kuri jums tiks labiausiai.

Atminkite, vien durys neužtikrins didžiausio saugumo lygio, spyna – vienas esminių dalykų saugumo kontekste. Jei renkatės duris su daugiau kaip viena spyna, tuomet spynas pasirinkite skirtingų tipų. Jei bus viena spyna, specialistai rekomenduoja cilindrinę, paremtą besisukančių diskų principu.

Rankena – taip pat svarbu. Ji daugiau dizaino elementas, bet taip pat turi būti patogi.

Durų patikimumas, kurį dalinai galima įvertinti garantijos termino ilgumu, yra taip pat svarbus dalykas renkantis šarvuotas lauko duris. Lauko durys turėtų eksploatacines savybes išlaikyti ne trumpiau kaip penkerius metus. Pirkdami šarvuotas duris būtinai atkreipkite dėmesį, kad atskiriems durų komponentams dažniausiai suteikiamos ir atskiros garantijos, tad jų garantinių laikotarpių trukmė skiriasi. Ilgiausias laikotarpis paprastai skiriamas konstrukcijai, bet kitas dalis gali tekti keisti greičiau ir dažniau. Tiesa, tinkama durų priežiūra tikrai prisideda prie jų eksploatavimo trukmės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *