Vonios baldai: stilius ar praktiškumas?

Vonios kambario dekoravimas, baldų ir įrangos parinkimas daugeliui naujakurių kelia nemažai klausimų. Interjero dizaineriai teigia, kad teisingai parinkti vonios baldai ir stilingai įgyvendinti funkciniai sprendimai šiai erdvei suteiks originalumo ir praktiškumo, todėl mėgausitės kiekviena vonioje praleista minute. Iš kitos pusės, vartydami interjero žurnalus, greičiausiai ne kartą pagalvojote: atrodo iš tiesų gerai, tačiau ar tai praktiška? Stiliaus ir patogumo dermė yra vienas svarbiausių kriterijų, keliamų vonios kambario interjerui. Ar tai iš tiesų įmanoma?

Kodėl svarbu sudaryti vonios kambario planą?

Kad būtumėte tikri, jog nieko nepamiršote, iš anksto sudarykite vonios kambario planą, kuriame būtų matyti, kur stovės vonios baldai, kokių matmenų jie turėtų būti, kad galėtumėte patogiai judėti vonioje, o pati erdvė nebūtų pernelyg užgrūsta. Svarbiausi vonios kambario baldai yra praustuvas, unitazas, vonia ir dušo kabina. Vonioje taip pat reikalingos spintelės ir lentynos daiktams susidėti. Vis dėlto, jei jūsų vonios kambarys yra nedidelis, nesistenkite į jį sutalpinti visų baldų. Pvz., galbūt jūsų atveju verta atsisakyti vonios ir montuoti kiek erdvesnę dušo kabiną, galbūt praustuvą galite montuoti ant spintelės ar rinktis vietą efektyviai taupančią kampinę vonią? Plano sudarymas padės priimti racionaliai pagrįstus sprendimus, kuriais galėsite vadovautis ieškodami įrangos ir baldų. Tiesa, čia taip pat reikėtų nepamiršti to, kad vonios kambarys nėra atskira erdvė, kurioje egzistuoja kitos taisyklės, t. y. vonia turi derėti prie bendros jūsų namų atmosferos. Pvz., jei namuose dominuoja klasikinis stilius, moderni vonia atrodys nenatūraliai. Kitaip sakant, visuomet stenkitės išlaikyti tęstinumo jausmą.

Vonios baldai, įranga ir apdailos sprendimai: rinkitės neskubėdami

Kad sėkmingai suderintumėte stiliaus ir praktiškumo klausimą, rekomenduojama kreiptis į interjero dizaino specialistus ar vonios kambario įrangos pardavėjus, galinčius suteikti išsamias konsultacijas, patarti ir padėti apsispręsti. Šioje srityje ne vienerius metus dirbantys ekspertai pabrėžia, kad vonia yra viena nedaugelių erdvių namuose, kuri yra itin dažnai naudojama ir kurioje funkcinis patogumas gali padėti sutaupyti labai daug laiko. Čia svarbu kalbėti ir apie tai, kaip išdėstyti vonios baldai, kur įrengti sanitariniai mazgai, kaip racionaliai išnaudota visa erdvė, ar yra pakankamai vietos judėjimui, ar lengvai pasiekiate visus jums reikalingus vonios baldus, ar nesusiduriate su erzinančiais sprendimais, kurie laikui bėgant atrodys nepraktiški, pvz., nestandartiniai rankšluosčių džiovintuvai gali atrodyti labai dailiai, tačiau dalis modelių yra visiškai nepatogūs kabinti rankšluosčius. Būtina pagalvoti ir apie medžiagas, kurias naudosite vonios dekorui, kadangi jos turi būti patikimos, patvarios, prisitaikyti prie nuolatinės temperatūrų kaitos, drėgmės ir didelio karščio, nereikalauti sudėtingos priežiūros ar greitų atnaujinimo darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *