Medienos dažymo technologija

Medienos dažymas Net ir labai senus medinius namus arba kitos medinius daiktus (pavyzdžiui baldus) galima prikelti naujam gyvenimui. Nebūtina net jokia speciali restauracija, kurios metu stengiamasi naujam gyvenimui prikelti medinį paviršių. Medienos dažymas – stebuklingas būdas ne tik sugrąžinti medinio paviršiaus estetinę išvaizdą, tačiau tuo pačiu ir pagerinti jos savybes. Eko namo statyba šiuo metu yra labai populiari, tad nieko keisto, kad mediniai namai reguliariai turi būti atnaujinami. Su kokybiškais dažais viskas yra paprasta, greita ir svarbiausia – pigu.

Medienos dažymo ypatumai

Nors dažai sudaro labai didelį procentą lemianti nudažytą paviršių, tačiau taip pat labai svarbu tinkamai paruošti medieną, nes tik tokiu atveju nudažyta ji atrodys gražiai. Kol vieni žmonės samdosi profesionalus, kad jie kokybiškai paruoštų medinį paviršių – tuo tarpu kiti pasidomėti ir darbus atlieka patys. Kuris variantas geresnis – atsakyti negalime, tačiau jeigu esame pasiruošęs skirti laiko bei jėgų medienos ruošimui – pirmyn.

  • Paviršiaus nušveitimas. Jeigu norite, kad dažai gražiai apsidengtų – tokiu atveju pirmiausia reikia labai kruopščiai nušveisti medinį paviršių. Jeigu paviršius nėra didelis, tokiu atveju šveisti galima ir naudojantis rankinius būdus. Kitu atveju naudinga įsigyti elektrinius prietaisus. Neverta gaišti daug laiko. Juolab, jeigu daiktas reikalingas vienam kartui – paprasčiausiai išsinuomokite. Greita, paprasta ir patogu.
  • Kuomet paviršius jau yra paruoštas – rekomenduojame jį padengti specialiomis priemonėmis. Jos yra skirtos tam, kad įsigertų ir galėtų apsaugoti paviršių nuo aplinkos neigiamo poveikio. Kokios priemonės Jums yra reikalingos – geriausiai patarti gali specialistai. Juk priklausomai nuo to, kur medinis daiktas bus – reikia ir jam skirtų priemonių.
  • Galiausiai atėjo ir dažymo procesas, kurio metu susirandama norima spalva ir ja padengiamas paviršius. Dažų paieškos ir pats dažymas yra tikrai sudėtingesnis negu galėjote pagalvot. Tam reikia skirti nemažai laiko, tačiau dėl ilgalaikio rezultato investuoti verta.

Eko namų statyba paskatino dažniau pasiūlyti ir namų dažytojų paslaugas. Tai reiškia, kad jeigu Jūs nenorite pats užsiimti šiuo darbu – jį už jus atlikti gali ir savo srities profesionalai.

Kaip pasirinkti kokybiškus dažus medienai?

Kuomet paviršius jau paruoštas – laikas ieškoti dažų, kurie būtų užtektinai kokybiški padengti medienos paviršiui. Medienos dažymas bus kur kas sėkmingesnis jeigu pasirinksite kokybiškus dažus. Kaip atrasti tokius, kurie Jūsų nenuviltų – palyginti kuo daugiau variantų ir pasitarus su profesionalais pirkti ne pigiausius, tačiau kokybiškiausius.

  1. Pirmiausia reikia susirasti tokius, kurie skirti būtent medienai. Pradėdami ieškoti dažų pamatysite, kad egzistuoja ypač platus jų pasirinkimas. Jeigu dažai skirti metalui – jie tikrai kokybiškai nepadengs medinio paviršiaus. Geriausia pirkti orientuotus į konkrečią medžiagą.
  2. Dažai gali skirtis ir savo blizgumu. Tuo tokių, kurie labai blizgūs iki tokių, kurie yra matiniai. Šiuo atveju kiekvienas žmogus gali pasirinkti tokius, kurie būtent jam atrodo patys gražiausi.
  3. Taip pat naudinga pasiskaityti – kiek laiko dažai turėtų laikyti. Natūralu, kad skirtingi dažai laiko skirtingą laiko tarpą. Tuo pačiu labai įdomu tai kad danai ant pakuotės būna nurodyta – kiek jie tarnaus. paprasčiausiai žmonės nepažiūri ir net nepasidomi ką tiksliai perka.

Medienos dažymas bus malonesnis įsigijus kokybiškus dažus. Kokie geriausi – atsakyti sunku. Akivaizdu viena, kad kuo daugiau ieškosite – tuo labiau patenkinti gautu rezultatu būsite.

1 thought on “Medienos dažymo technologija

  1. Kokybiškus dažus atsirinkti yra tikrai nelengva užduotis. Visų pirma, reikia atsirinkti kam medienai, fasadui ir t.t. , o toliau reikia ieškoti ir laiko patikrintų įmonių prekių. Bet kuo daugiau domėsimės, tuo geresnis ir rezultatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *