Kaip išsirinkti patogiausią namų baldą – sofą?

sofosSofa, minkštasis kampas ar kušetė – tai patys populiariausi baldai, randami kone kiekvienuose namuose. Tačiau pagal kokius kriterijus ekspertai rekomenduoja rinktis sofą?

Kam sofą naudosite?

Prieš įsigydami sofą, pagalvokite, kokiu tikslu ji daugiausiai bus naudojama – sėdėjimui svetainėje, miegojimui, svečiams, o gal ją įkurdinsite vaikų kambaryje? Jei, pavyzdžiui, gyvenate kompaktiškame bute, tai verta rinktis platesnę ir brangesnę sofą, kuri atstotų miegamojo lovą. Jei sofa stovės svečių kambaryje ir bus naudojama vos kelis kartus per metus, daug investuoti gal ir neverta.

Jei būtinai reikia sofos su miegamuoju mechanizmu (t. y. išskleidžiamos), dizaino galimybės šiek tiek sumažėja, nes miego mechanizmas sumontuotas po sofa, todėl baldas nebūna ant grakščių kojelių, vizualiai atrodo sunkesnis. Tačiau el. parduotuvėje B-A.eu https://www.b-a.eu/c1946/Sofos-sofos-lovos galite rasti stilingų sofų „du viename“, ant kurių analogiškai patogu ir sėdėti, ir miegoti.

Siauros sofos lovos gerai dėl to, kad užima nedaug vietos, tačiau prisiminkite, kad jei ant šio svetainės baldo mėgstate maloniai susirangyti skaitydami knygą ar žiūrėdami televizorių, tuomet jis privalo būti kuo platesnis, gilesnis ar net su pailginimu šone, kad galėtumėte ištiesti kojas.

Turi derėti prie bendro stiliaus

Nesunku pasiklysti ir tarp sofų dizainų – vienos lengvos, nedidukės ir nesunkios, kitos – masyvios, didelės, raitytais porankiais ir primenančios antikvarinius baldus. Sofos lovos dizainą derinkite prie namų interjero: natūralu, kad studentui tiks dirbtinės odos sofutė metalinėmis kojelėmis, bet prabangioje svetainėje toks baldas netiktų.

Spalvos

Sofos spalvos nereikėtų derinti prie sienų ar grindų spalvos, nes baldas vizualiai pradings patalpoje. Galite rinktis kontrastingos spalvos sofą. Tarkime, jei sienos šviesios, tai rinkitės tamsius baldus, ir atvirkščiai. Šviesių baldų nerekomenduojame rinktis mažų vaikų ir gyvūnų turintiems žmonėms, nes iš gobeleno sunkiau išvalyti dėmes. Kita vertus, šiuolaikiniai pluoštai yra atsparūs aplinkos sąlygoms, be to, sofą galima užtiesti pledu, tad gal pastarasis kriterijus ir nėra toks reikšmingas.

Audiniai

Jei sofą pirksite iš salono, būtinai gobeleną apžiūrėkite dienos šviesoje, nes dirbtinis apšvietimas gobeleno atspalvį gali šiek tiek iškreipti. Pačiu atspariausiu audiniu laikomas poliesteris, kuris neapsitrina, mažai glamžosi, greitai išdžiūva ir turi galybę kitų puikių savybių. Tad pasidomėkite gobeleno tvirtumu ir atsparumu – tai vienas iš baldo ilgaamžiškumo garantų.

Baldą išbandykite patys

Žmonės dažnai pernelyg skuba ir perka per daug nesukę sau galvos. Tačiau juk baldus perkate mažiausiai keleriems ar keliolikai metų, tad neskubėkite ir būkite apdairūs. Gerai apžiūrėkite sofų korpusus, audinį, įvertinkite, ar jis pakankamai tankus, atsisėdę ant kraštelio patikrinkite, ar spyruoklės negirgžda ir kokios apkritai jos, kokie mechanizmai ir kaip jie sutvirtinti (jei tai įmanoma pamatyti). Nesikuklinkite, klauskite ir domėkitės. Tik taip išsirinksite išties dėmesio vertą baldą, kuris džiugins jus, jūsų šeimos narius ir svečius.

 

2 thoughts on “Kaip išsirinkti patogiausią namų baldą – sofą?

  1. Puikūs patarimai! Labai svarbu sofą ar kušetę pasirinkti derinant prie bendro svetainės, miegamojo ar vaikų kambario stiliaus.

  2. Manau patogumas ir kokybė svarbiau negu kaip jūs sakot interjeras ir dizainas. Gi svarbiau kaip jautiesi ant tos sofos ar lovos. Žinoma, skirtingi žmonės skirtingi požiūriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *