Interjeras

Įrenginėjant būstą susiduriama su didele dilema – koks būsto interjeras yra teisingas – ir madingas, ir praktiškas, ir nebrangus? Į šį klausimą gali atsakyti interjero dizaineris, arba pats savininkas, tinkamai nustatęs savo poreikius.

Būsto interjeras yra visas spalvinis patalpų stilius, apsprendžiantis būsto elementų formas, taip pat ir baldų stilių bei išvaizdą. Interjeras namuose taip pat suteikia tam tikrą atmosferą, svečiams palieka neišdildomą įspūdį ir jaukumo jausmą. Vos pirmykščiai žmonės pradėjo puošti savo palapines įvairiomis plunksnomis ir džiovintais augalais, būsto interjeras pradėjo vystytis. Per tūkstančius metų išsivystė į rimtą mokslą, kurį krimsti reikia keletą metų aukštojoje menų mokykloje, o tobulinti visą gyvenimą, nes kas metai atsiranda daugybė naujovių.

Originalus interjeras

Labiausiai vertinamas yra originalus interjeras, sukurtas pagal asmeninį užsakymą tam tikram žmogui ar šeimai. Originalus interjeras kuriamas atsižvelgiant į būsto funkcionalumą ir šeimos narių įpročius ir poreikius. Tokiu būdu kartais suderinami iš pažiūros nesuderinami dalykai ir vienas kambarys visiškai skiriasi nuo kito, o iš vieno įėjus į kitą atrodo, kad pasikeitė visas pasaulis. Tokie interjero bandymai yra kūrybinis darbas, kurį gali atlikti tik patyrę profesionalai. Kartais kliento pageidavimai būna gana stereotipiniai, tad reikia gerai pasukti galvą ir pajungti fantaziją, kad originalus interjeras nebūtų iš tipinių elementų ir vulgarus. Paprastai tokie interjerai papuola į architektūrinius ir gyvenimo stiliaus žurnalus, iš jų idėjų semiasi šimtai žmonių, savo būstus įsirenginėjantys savarankiškai, be interjero dizaino mokslų.

Standartinis interjeras

Labai dažnai interjero dizaineriai pradeda nuo paprasčiausių, niekuo neišsiskiriančių būsto apipavidalinimų. Standartinis interjeras nereikalauja didelio kūrybinio darbo, tačiau dažniausiai susiduriama su kita problema – erdvės patalpose stoka. Net standartinį interjerą užsakiusieji būsto šeimininkai dažnai nori kaip įmanoma daugiau sutaupyti erdvės minimaliausiomis priemonėmis. Kartais sprendimai būna standartiniai (veidrodžiai ir apšvietimas), kartais reikalingi ir ne visai ordinarūs sprendimai.

Standartinio interjero būstai pasižymi tradiciniu išplanavimu ir aiškiu funkcionalumu. Miegamasis yra miegamasis, o vaiko kambarys – jaunuoliui pritaikyta miego, mokslo ir žaidimų erdvė. Virtuvė taip pat gana standartinė, priklausomai nuo jos dydžio, nes būtent šioje patalpoje erdvės taupymas yra svarbiausias.

Savas interjeras

Interjeras, kurį susikuria patys šeimininkai yra dažnai chaotiškas, tačiau savas ir jaukus. Svečiai gali kai kuriais sprendimais stebėtis, tačiau svečiai ateina ir išeina, o šeimininkai savame būste praleidžia daug laiko. Norint susikurti savą interjerą, būtina aiškiai žinoti, ko iš kiekvienos patalpos norima. Kūrimo procesas yra nuolatinis, nes kai viskas atrodo įrengta, kyla kokių minčių dėl nedidelių mažmožių, kurie iš karto keičia visą patalpos interjerą. Pavyzdžiui naujas žurnalinis staliukas svetainėje gali sujaukti įprastą vaizdą.

Nežymus interjero pasikeitimas nėra blogas dalykas, nes į namus įneša naujų vėjų, padeda išvengti rutininių veiksmų, lavina naujus įpročius (pavyzdžiui balkono pavertimas gyvenamąja zona, šeimos rūkorius išveja į koridorių arba lauką). Savas interjeras taip pat neįpareigoja pirkti brangias ar retas interjerui naudojamas medžiagas ar baldus, tad galima sakyti, savas interjeras padeda sutaupyti.

Virtuvės baldai

Nė vieni namai neapsieina be patogios virtuvės. Virtuves baldai ir įmontuojama technika kainuoja bene daugiausiai iš viso namo interjero. Nenuostabu, kad jų pasirinkimas toks didelis.

Didžio dalis šeimos gyvenimo sukasi aplink virtuvę – pusryčiai, pietūs, vakarienė, šeimos šventės, pasisėdėjimai, maisto gaminimas, vaikų mokymas elgtis su įrankiais ir puodais. Tai užima trečdalį dienos, o tai reiškia – trečdalį gyvenimo. Dėl to būtina pasirūpinti patogia, išvaizdžia ir originalia virtuve. Virtuves baldai yra tik viena iš geros virtuvės sudedamųjų dalių. Tiesa, ji svarbiausia, nes įmontuojama buitinė technika dažniausiai sumaniai paslepiama po tais pačiais baldais.

Gatavi virtuves baldai

Virtuvės baldai paprastai yra statomi gerai išsimatavus virtuvę. Didžiausiose baldų parduotuvėse yra gana nedaug gatavų virtuvės baldų. Eksponuojami vos keli pavyzdžiai pastatomų ir pakabinamų spintelių, lentynų ir stalčių bei stalviršio. Gatavi virtuves baldai paprastai perkami tik tada, kai virtuvė yra labai didelė ir nelabai svarbu, kur stovės kriauklė, viryklė ir orkaitė. Namuose, kur bandoma taupyti erdvę virtuvės sąskaita, virtuves baldai paprastai užsakinėjami pagal specialius užsakymus.

Gatavi virtuvės baldai dažnai būna standartinių šviesių spalvų, kad būtų galima priderinti prie bet kokio interjero. Virtuvės baldai susideda iš kelių standartinių dalių, kurias galima keisti vietomis, tokiu būdu lyg iš kaladėlių suformuojamas visas virtuvės kompleksas. Belieka tik sustatyti standartinę įmontuojamą buitinę techniką.

Virtuves baldai pagal užsakymą

Mieste baldų gamybos įmonės išgyvena labai gerus laikus. Esant didelėms būsto kainoms ir įsigyjant nedidelius butus, erdvės taupymas yra iš tiesų reikalingas. Patalpos erdvė taupoma ir virtuvės sąskaita. Vienas iš pagrindinių būdų kaip sutaupyti erdvę yra kampiniai virtuves baldai. Kampas dažniausiai išnaudojamas kriauklei ir erdvioms spintelėms, kuriose dažniausiai telpa keletas puodų. Siekiant taupyti vietą, orkaitė montuojama virš indaplovės. Kaip visa tai padaryti gali perekomenduoti baldus gaminančios įmonės ar pavieniai baldininkai. Dažniausiai tokie sprendimai reikalauja baldų su nestandartiniais išmatavimais, tad virtuves baldai gaminami tik pagal specialius užsakymus.

Virtuves baldai taip pat gaminami atsižvelgiant į patalpos interjerą. Klientai paprasčiausiai gali išsirinkti norimas spalvas ir tekstūras iš spalvų paletės.

Virtuves baldai – galimybės sutaupyti

Virtuves baldai kainuoja gana nemažai, tačiau visada yra vietų, kur galima sutaupyti. Didžiąją dalį baldų kainos sudaro plokštės, stalčių mechanizmai (bėgeliai) ir montavimas. Rinkdamiesi plokštę pasidomėkite, kuri yra pigesnė. Stalčių mechanizmai turi būti patikimi ir tarnauti ilgai. Kuo jie pigesni, tuo didesni šansai, kad stalčius sulūš, sugrius ir turėsite patys jį taisyti. Prieš užsakydami pigesnius variantus gerai pagalvokite, ar tikrai verta šioje vietoje taupyti. Montavimas – profesionalų darbas, į kurį geriau nesikišti. jei padėsite sustatyti baldus, sutaupysite nebent padėjėjo dienos uždarbį – 70-100 litų. Nuo 5000 litų sumos tai vargu ar pasijaus, bet dirbdamas pats galite ir trukdyti, tad rekomenduotina darbą palikti profesionaliems baldininkams.

Virtuves baldai paprastai pagaminami ir pastatomi per 3-5 savaites. Užsisakę baldus iš karto galite pasirūpinti ir buitine technika. Visus buitinės technikos išmatavimus baldininkams pateikite prieš gaminant baldus.

Baldai Kaune

Didžiuosiuose miestuose baldų paklausa yra kur kas didesnė, nei provincijoje, tad natūralu, kad čia įsikūrę ir daugiau baldus gaminančių bendrovių. Baldai Kaune gaminami jau nuo seno – čia gilios baldininkų tradicijos ir patirtis.

Kauno miestas jau nuo seno garsėja savo unikalia architektūra ir interjeru. Taip pat daug dėmesio skiriama ir baldams. Baldai Kaune gaminami jau kelis šimtmečius. Viena seniausių iki šiol veikiančių baldininkų įmonių Lietuvoje – “Kauno baldai” buvo įkurti dar 1880 metais, tad lietuviškų baldų gamybos tradicijos gyvuoja ir iki šiol.

Kur parduodami baldai Kaune 

Kaunas – didelis miestas, kuriame yra nemažai naujų ir dėvėtų dbaldų parduotuvių. Aišku, jos įsikūrusios daugiausiai žmonių pritraukiančiuose prekybos centruose Mega, Akropolis, Senukai, SBA ir kituose.

Kaune yra įsikūrę nemažai nedidelių baldų prekybos centrų, kurie prekiauja ne tik Kaune pagamintais baldais. Asortimentas platus – baldai iš kitų Lietuvos miestų, taip pat ir šalių – Italijos, Vokietijos, Lenkijos, Skandinavijos šalių. Dažniausiai pardavinėjami minkšti baldai – įvairūs kampai, sofos, lovos, kušetės, banketės, foteliai, pufai ir net sėdmaišiai. Nemažas vaikiškų baldų pasirinkimas – jaunuolio baldai su dviaukštėmis lovomis, spintelėmis, kompiuteriniais stalais, kompaktiškomis spintomis. Virtuvės baldai paprastai gaminami pagal užsakymą, tačiau yra ir nemažas stalų, kėdžių, lentynų, spintelių pasirinkimas. Miegamajam kambariui įrenti klientai tikrai ras pakankamai didelį šeimyninių lovų ir naktinių spintelių pasirinkimą. Tiesa, drabužines ir spintas stumdomomis durimis geriau daryti pagal užsakymą. Kauno baldų parduotuvės siūlo didelį vonios baldų pasirinkimą. Baldai Kaune pritraukia ne tik kauniečių, bet ir pirkėjų iš aplinkinių miestų.

Kurie baldai Kaune gaminami

Kaune gaminami visų rūšių baldai pramoniniu būdu, tačiau klesti ir baldų pagal užsakymą gamybos įmonės. Dažniausiai pagal užsakymą gaminami biuro baldai. Privatūs klientai dažniausiai ieško, kas pagal kiekvienos šeimos poreikius pagamins virtuvės baldus. Baldai Kaune gaminami ir montuojami profesionalų ir pavienių baldininkų, turinčių kad ir nedideles patalpas baldams ir konstrukcijoms surinkti. Pavieniai baldininkai gali atlikti nesudėtingus namų lygio užsakymus virtuvei, spintoms stumdomomis durimis, prieškambario baldams (paprastai prieškambaryje dažnai taupoma vieta, todėl standartiniai baldai ne visada tinka). Jei reikalinga aukštesnė kokybė ir darbo garantijos – samdoma baldų įmonė, kuri dirba su namus prižiūrinčiu architektu ar interjero dizaineriu.

Baldai Kaune daromi ir namie

Jei nesinori leisti pinigų ir laiko ieškant tam tikrų nedidelių baldų sodo nameliui, rūsiui ar net vaikų kambariui, galima nesunkiai kai kuriuos baldus pasigaminti ir patiems. Furnitūros tiekėjai aprūpina didžiuosius prekybos centrus įvairiomis baldų gamybos detalėmis, kurios leidžia baldžiais pasijausti ir nagingesnių rankų Kauno gyventojus, norinčius ir mokančius pasidaryti baldus savo rankomis. Tam reikalingos kojelės, vyriai, laikikliai ir tvirtinimo detalės. Baldų plokščių ar jų atliekų galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose (Senukai, Ermitažas, Moki-Veži), belieka tik supjaustyti, suveržti ir sumontuoti kambaryje. Tam visiškai pakanka garažo arba net sandėliuko koridoriaus. Taip gimsta tikrai originalūs stalai, spintos, lentynos, kėdutės, stelažai rūsiams, vonios kambario apdailos ir kiti nesudėtingi baldai namams.

Baldai Kaune yra viena iš pagrindinių ekonomikos augimo rodiklių