Čiužiniai ir miegamojo baldai poilsiui – ką siūlo specialistai?

ciuziniaiDarbingumui, sveikatai ir energijai palaikyti būtinas kokybiškas poilsis. Kad miegas būtų ramus ir patogus, reikalingi ne tik individualius poreikius atitinkantys ciuziniai, bet ir kokybiški miegamojo baldai. Specialistai primena, kad netinkamai priimtas sprendimas gali turėti neigiamos įtakos jūsų savijautai ir emocinei būklei. Jei abejojate dėl savo sprendimo ir nežinote, kokį čiužinį ar lovą pasirinkti, siūlome pasitarti su šios srities ekspertais – rinkoje palankiai vertinamais baldų ir čiužinių pardavėjais.

Kas svarbu renkantis čiužinį?

Atsižvelgdami į individualius pirkėjų poreikius, pardavėjai siūlo itin plačią čiužinių pasiūlą – gaminius, prisitaikančius prie kūno išlinkimų, užtikrinančius ramų ir kokybišką poilsį visos nakties metu. Platų čiužinių asortimentą sudaro skirtingo dydžio, storio ir sudėties čiužiniai, todėl prieš priimdami sprendimą turėtumėte objektyviai apsibrėžti savo poreikius, pvz., vienos sudėties čiužiniai rekomenduojami gausiai prakaituojantiems žmonėms, kitos – alergiškiems pirkėjams, treti – žmonėms, besiskundžiantiems nugaros skausmais.

Specialistai pastebi, kad visuomenėje įsigalėjęs stereotipas teigia, kad kokybiškas čiužinys turi būti kietas. Vis dėlto, reikėtų prisiminti, kad svarbu ne čiužinio kietumas, o jo prisitaikymas prie kūno – visi esame skirtingo ūgio, svorio, kūno sudėjimo ir fizinio pasirengimo, todėl ir universalaus, visiems tinkančio čiužinio modelio nėra, kitaip sakant – miegodami ant to paties čiužinio visi jausimės skirtingai. Prieš pirkdami čiužinį pasitarkite su pardavėjais ir išbandykite bent kelis parduotuvėje esančius modelius – nebijokite atsigulti ant kelių čiužinių ir pagulėti įprasta miegojimo poza, kad nuspręstumėte, kuris gaminys jums suteikia maksimalų komforto jausmą. Čiužinys privalo palaikyti taisyklingą stuburo padėtį, neturėtų spausti kūno. Didesnio svorio žmonėms rekomenduojami kietesnio pagrindo čiužiniai, mažesnio svorio pirkėjams – minkštesni modeliai.

Nepamirškite miegamojo baldų!

Kad miegas būtų kokybiškas ir patogus, būtina rinktis ir tinkamus miegamojo baldus, kurių svarbiausias – lova. Stilingi baldai Vilniuje realizuos individualius estetinius reikalavimus, nepriklausomai nuo to, ar jūsų miegamajame dominuoja klasika, ar modernus stilius. Tiesa, nereikėtų apsiriboti vien dizaino kriterijais – įsitikinkite, kad jūsų pasirinkta lova (lovos pagrindas ir grotelės) pritaikyta jūsų čiužiniui. Rinkitės baldus, pagamintus iš kokybiškų, sveikatai ir aplinkai nekenksmingų medžiagų. Kad išvengtumėte erzinančio girgždėjimo ir būtumėte tikri ilgalaike baldo eksploatacija, rinkitės žinomo, rinkoje palankiai vertinamo gamintojo baldus, kuriems suteikiama ilgametė kokybės garantija.

Baldininkai gamina baldus valgomajam ir siūlo plačias dizaino galimybes

gamina baldus valgomajamKuriant valgomojo interjerą svarbu realizuoti estetikos ir funkcionalumo reikalavimus. Baldininkai primena, kad valgomasis nebėra vien tik erdvė, skirta pusryčių kavai – keičiantis laikams čia praleidžiame vis daugiau laiko, bendraujame su šeimos nariais ir svečiais, mėgaujamės ramiu laisvalaikiu. Įmonės, kurios gamina baldus valgomajam, pasiryžusios įgyvendinti originaliausias jūsų idėjas, vis dėlto, neskubėkite priimti sprendimo ir gerai pagalvokite, kokiais baldais džiaugsitės ne vienerius metus.

Valgomojo erdvės išplanavimas ir stilius

Rinkdamiesi valgomojo baldus visų pirma atsižvelkite į šios erdvės dydį. Labai svarbu gerai išmatuoti valgomąjį ir sudaryti racionalų baldų išdėstymo planą. Jei erdvė nėra itin didelė, stenkitės efektyviai išnaudoti kiekvieną jos centimetrą, tačiau nepamirškite, kad sėdėdami prie stalo turite jaustis patogiai ir laisvai, pvz., jums bus reikalinga erdvė kėdės atstūmimui. Beje, dizaineriai primena, kad tai, kas tinka nedideliame valgomajame, nebūtinai tiks erdvioje patalpoje, todėl pasikalbėkite su baldininkais ir apžiūrėkite internetinėje erdvėje pateiktas valgomojo įrengimo idėjas. Stenkitės išlaikyti vientisą stilių, kuris dominuoja visame būste. Jei pirmenybę skiriate klasikai, rinkitės klasikinius valgomojo baldus, jei modernizmui – jūsų lūkesčius atitiks šiuolaikiniai, minimalistinio dizaino sprendimai. Baldininkai teigia, kad pastaraisiais metais ypatingas dėmesys skiriamas kelių stilių maišymui, pvz., modernaus dizaino valgomojo stalas gaminamas iš natūralios medienos. Vis dėlto, kad išvengtumėte stilių chaoso, dėl konkretaus projekto pasitarkite su profesionalais.

Valgomojo baldų medžiagos

Jei ketinate bendrauti su baldininku, galite laisvai rinktis medžiagas, iš kurių bus gaminami jūsų valgomojo baldai. Siūlome investuoti į brangesnius, tačiau ilgaamžiškesnius gaminius, kuriais džiaugsitės ne vienerius metus. Pigesnės gamybinės medžiagos leis sutaupyti šiandien, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje pareikalaus dvigubai didesnių išlaidų – baldai ims luptis, praras pirminę savo išvaizdą ir funkcionalumą, todėl būsite priversti galvoti apie baldų atnaujinimą ar naujo valgomojo komplekto paiešką. Vertinant populiariausią valgomojo gamybinę produkciją, didžiausias palankumas rodomas medienai – tai pati populiariausia baldų medžiaga virtuvės bei valgomojo interjerui. Dėl savo unikalaus rašto ir ilgaamžiškumo paprastai pasirenkamas ąžuolas, riešutas ar raudonmedis. Deja, šis sprendimas yra gan brangus ir ne visiems įperkamas. Ieškantiems pigesnio varianto rekomenduojame rinktis baldus, pagamintus iš laminato arba faneros.

 

Orkaičių remontas Vilniuje

orkaiteSugedus orkaitei, didelio diskomforto nepajusite, nes visada galima maistą gaminti tiesiog ant viryklės, ar mikrobangų krosnelėje, kurią turi dauguma. Tiesiog tai toks nepatogumas, kurio palikti nevalia. Reikia sutvarkyti ir tiek. Orkaičių remontas Vilniuje yra gana nedažnas reiškinys, tačiau tai nereiškia, kad jis paprastas ir nesudėtingas. Paprastai orkaitė būna įmontuota, ji sveria 30-50 kilogramų, todėl jos nei iškelti, nei atvežti į taisyklą žmonės tiesiog nesiryžta. Reikalinga profesionalų pagalba – ne kitaip.

Pirmiausiai išsiaiškinkime, apie ką konkrečiai eina kalba, nes terminų yra visokių. Orkaitė yra tas prietaisas, kuris skirtas kepti vištą, su durelėmis. Kaitlentė yra keramikinė plokštė, ant kurios verda puodai. Su orkaite ji neturi nieko bendro, nebent tai yra viryklė su orkaite ir kaitlente. Viryklės dažniausiai būna pastatomos, ne įmontuojamos. Jos arba elektrinės, arba dujinės. Orkaitės tuo tarpu būna visada elektrinės. Viryklės dažnai perkamos dujinės. Jos statomos ten, kur nėra galimybės pajungti trijų fazių elektros laido, nes elektros jos sunaudoja labai nemažai.

Orkaičių remontas Vilniuje kaip tik apima orkaites, kurios yra montuojamos į baldus.

Pagrindiniai orkaičių gedimai

Dėl ko dažniausiai kviečiami orkaičių remonto meistrai? Pats prietaisas nėra sudėtingas, tačiau gedimų gali pasitaikyti nemažai.

 1. Temperatūros fiksavimas orkaitės viršutinėje ir apatinėje dalyje yra labai svarbūs momentai. Jei sugenda daviklis, orkaitės „kompiuteris“ nebešildo tam tikros dalies ir maistas gaminamas blogai.
 2. Oro padavimas. Į orkaitę turi būti paduodamas oras, taip pat išmetami garai. Jei ventiliatorius sugenda, orkaitėje kaupiasi kondensatas ir gali įvykti trumpas sujungimas.
 3. Kaitinimo elementas. Kartais gali sugesti ir kaitinimo elementas, kuris paprastai yra orkaitės viršuje. Jį visada galima pakeisti kitu, taip pat pataisyti ir jį laikančias detales.
 4. Durelės. Durelės gali turėti įvairius mechanizmus, fiksuojančius atidarymą ir uždarymą. Joms sugedus, orkaitė gali tiesiog išsijungti. Tas pats nutinka ir sudužus durelių stiklui.
 5. Kai kurios valdomos rankenėlėmis ir mygtukais, o dauguma naujų modelių turi lietimui jautrius valdymo prietaisus. Jiems sugedus tiesiog negalėsite įjungti orkaitės arba pasirinkti norimo rėžimo.

Kiek kainuoja orkaičių remontas Vilniuje?

Fiksuotos kainos nėra. Yra tik meistro atvykimas, kuris kainuoja apie 20 eurų. Kartais atvykęs meistras identifikuoja, kad nėra jokios problemos. Tiesiog žmonės ne visada moka naudotis orkaitėmis, dėl ko kyla įvairių nesusipratimų.

Kainos priklauso nuo detalių tiekimo, ar reikia vežtis į taisyklą, ar taisytina vietoje, kiek laiko sugaištama taisant ir kitų momentų. Tai gana brangus malonumas, todėl kartais meistrui lieka tik patarti įsigyti naują orkaitę – neapsimoka jos taisyti. Jei remontui sumokėti reikės 200 eurų, gal paprasčiau pridėti dar 100-200 eurų ir nusipirkti naują, kuri tarnaus ilgai ir be problemų?

 

 

 

Baldai internetu dabar parduodami žymiai pigiau

kreditai nuo 18 metųKeičiate namų baldus naujais, tačiau nesitikėjote, kad dabar kainos bus tokios didelės? Jos ne visur yra aukštos, tuo labiau – ne visada naudinga juos pirkti iškart. Kai kurie baldų gamintojai ir pardavėjai siūlo įvairias atsiskaitymo galimybes, o viena pagrindinių, kuria turėtumėte pasidomėti – pirkimas išsimokėtinai. Tarp kitko, jeigu jus nemaloniai nustebino prekybos centruose esančios kainos, tai tiesiog pasižiūrėkite kokios baldų kainos nurodytos populiariausiose internetinėse parduotuvėse. Ten baldai parduodami daug pigiau, nes vis dėlto – ten ir konkurencija žymiai didesnės. Internete baldus pigiau galite įsigyti ir dėl to, jog ten pasirinkimas yra gausesnis – baldus galite užsisakyti tiek iš lietuviškų el. parduotuvių, tiek ir iš užsienio.

Pabrėžtina, kad perkantiems baldus iš užsienio el. parduotuvių nereikėtų tikėtis tokių pačių pristatymo kainų, kurios taikomos Lietuvoje. Pristatymo mokestis bus didesnis, jeigu baldus užsisakysite iš užsienio. Žinoma, verta žinoti, kad kai kurie užsienio baldų pardavėjai taiko nemokamą pristatymą į bet kurią šalį, jeigu pirkėjas išleidžia nemenką sumą. Tai reiškia, kad jeigu pirksite baldus visiems namams, tai galbūt ir nemokamas pristatymas jums bus garantuotas. Beje, jeigu suradote kažkokią užsienietišką internetinę baldų parduotuvę, kurioje viskas siūloma daug pigiau, tai neskubėkite baldų pirkti prieš tai nepasidomėję ar ta el. parduotuvė yra patikima. Tiesiog paieškokite atsiliepimų dėl šventos ramybės.

Kas liečia baldų įsigijimą iš lietuviškų el. parduotuvių, tai žinokite, jog ir čia pristatymas gali būti nemokamas pasiekus tam tikrą sumą. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie baldų pardavėjai, siūlydami lizingo paslaugą, neima jokių palūkanų. Panašiai kaip tie kreditai nuo 18 metų asmenims – jie išduodami nemokamai iki tam tikro termino. Tai reiškia, kad jums nebus būtina iškart mokėti visą sumą – kai kurie baldų pardavėjai suteikia galimybę už juos išsimokėti per kelis metus. Jums galbūt net nebus taikomos palūkanos, o tai reiškia, kad išsimokėtinai baldus įsigytumėte už tą pačią sumą, už kurią pirktumėte iškart, tik už viską atsiskaitytumėte dalimis. Būtent tokiu principu ir siūloma rinktis baldų pardavėjus, nes elektroninėje erdvėje tikrai viską namams įsigyti galima daug pigiau nei įprastuose prekybos centruose.

Baldų pervežimo paslaugos Kaune – geriausias pasirinkimas

Pervežimo paslaugos Kaune

Kaune, kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, gyvenimas kur kas paprastesnis, kadangi nesunkiai galima atrasti labai platų skirtingų paslaugų pasirinkimą. Viena iš tokių – pervežimo paslaugos Kaune. Jos reikalingos ne tik verslininkams, kuriems logistika yra neatsiejama kasdienybės dalis, tačiau taip pat ir asmenims, kurie nori greitai ir paprastai persikraustyti iš vienos vietos į kitą.

Pervežimo paslaugos Kaune gali labai skirtis suteikiamomis paslaugomis. Kuo daugiau įmonių – tuo didesnė tikimybė, kad kiekvieno kliento noras galės virsti realybe.

Pervežimo paslaugos Kaune gali labai skirtis ir pagal savo poreikius ieškokite Jums labiausiai tinkamo varianto.

 • Nemaža dalis įmonių suteikia ir daiktų pakavimo paslaugas.
 • Pakavimas atliekamas naudojant specialią įrangą, taigi žmogui nereikia rūpintis papildomomis priemonėmis.
 • Įmonės gali pervežti skirtingu dydžiu krovinius, kadangi turi skirtingo dydžio įrangą.
 • Nemaža dalis įmonių suteikia ir sandėliavimo paslaugas, tad pasidomėkite galimybėmis, jeigu Jums tai yra aktualu.
 • Žinoma,reikia įvertinti ir tai, kad įmonės paslaugų spektras varijuoja ir įvertinus kainoraščius.

Pamirškite sudėtingus ir daug laiko reikalaujančius krovinių pervežimus. Kai yra įmonių, kurios viską gali padaryti už Jus – būtina pasinaudoti jų paslaugomis.

Kadangi tokias paslaugas teikia labai daug įmonių – reikia palyginti kuo daugiau. Tokiu atveju atrasite tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka. O ir ateityje turėsite mintyse puikiai paslaugas teikiančią bendrovę.

 1. Tiksliai žinodami savo biudžeto galimybes galite ir sistemingai ieškoti Jums labiausiai tinkamo varianto.
 1. Žinoma, reikia nepamiršti ir to, kad skirtingos įmonės teikia ir skirtingas paslaugas, kurias mes aptarėme aukščiau.
 1. Būtinai atsižvelkite į tai, kad kitų žmonių palikti komentarai internete gali padėti susidaryti nuomonę apie gautas paslaugas.

Kaunas – nuostabus miestas, kuris siūlo platų paslaugų spektrą galinti palengvinti Jums gyvenimą. Neverta pačiam nuomotis transporto priemonės, kai galima paprasčiausiai kreiptis į specialistus, kurie pasirūpins, kad pervežimas atitiktų Jūsų poreikius. Tai greitesnis, paprastesnis, o dažnai ir pigesnis būdas susitvarkyti su krovinių gabenimo darbais.

 

Renkamės miegamojo baldus kartu

miegamojo baldaiMiegamasis – tai ta vieta namuose, kur po sunkios dienos norisi ištiesti kojas ir panirti maloniam nakties miegui. Tačiau jis turi būti ne tik jaukus, bet ir funkcionalus – aprūpintas visais būtinais  baldais, geru apšvietimu bei pageidaujamomis interjero detalėmis. Juk miegamasis yra daug daugiau nei tik lova ir spinta. Tačiau ir be jų išsiversti būtų neįmanoma. Šį kartą renkamės miegamojo baldus – kaip išsirinkti tinkamiausius ir ko, galbūt, nedaryti.

Vienas svarbiausių miegamojo baldų – drabužių spinta. Kiekvienai moteriai (o taip pat ir vyrui) yra itin svarbu, kad būtų pakankamai vietos drabužiams susidėti ir susikabinti. Planuojant didesnių erdvių namus galima įrengti ir atskirą drabužinę, į kurią būtų montuojamos modulinės kabyklos bei lentynos drabužiams ir batams. Tačiau dažnai atskirą kambarį paskirti vien tik drabužiams būna prabanga. Tokiu atveju gali pasitarnauti sieninės spintos su slankiojamomis konstrukcijomis. Jos būna minimalistinio dizaino, o durys dažnai būna veidrodinio paviršiaus, tad nebėra reikalo miegamajame statyti stovimą veidrodį. Jei miegamasis visai  nedidelis, o visi planuojami statyti baldai yra lova ir spinta, tuomet grindų ploto galima sutaupyti  įrengiant kampinę spintą. Tačiau tokiu atveju reikėtų apgalvoti, kiek žmonių ja naudosis – ji jokiu būdu negali būti per maža, nes tokiu atveju atsiras poreikis papildomiems, dar daugiau vietos užimantiems baldams.

Neabejotinai svarbiausias baldas miegamajame yra lova. Todėl jokiu būdu negalima pirkti pirmos pasitaikiusios lovos – tai nėra spontaniškas pirkinys. Tinkamai neapgalvojus galima nusipirkti per mažą arba per didelę lovą, kuri ne tik bus nepatogi, bet ir užims žymiai daugiau vietos, nei norėtųsi. Taigi renkantis miegamojo lovą derėtų atkreipti į keletą dalykų, kurie leis nesuklysti šią svarbią ir atsakingą akimirką.

Renkantis lovą, kaip ir visus kitus miegamojo baldus, būtina išsimatuoti savo miegamąjį ir apgalvoti, kiek erdvės reikės kitiems miegamojo baldams bei praėjimui.  Miegamojo dydis taip pat pasufleruos, kokio tipo ar aukščio lovą geriau pasirinkti – su galvūgaliais ar be, aukštą, ar žemą. Prieš renkantis lovą taip pat būtina įsivertinti ir savo biudžetą – juk nesinori permokėti, juolab, kad kaina negarantuos lovos kokybės. Bet kuriuo atveju – lova yra pagrindinis miegamojo akcentas, tad pirmiausia derėtų apsvarstyti, kokią lovą pirkti, o tik tada derinti prie jos visas kitas interjero detales – tik taip bus išlaikoma bendra miegamojo tema. Lygiai taip pat atsakingai kaip ir lovą reikėtų rinktis visas naudojamas medžiagas, nes pastarosios neabejotinai papildys interjerą. Kalbama ne tik apie lovatiesę ar antklodę, tačiau ir pačioje lovoje naudojamas medžiagas. Juk ne visos lovos būna medinės ar metalinės, o tos, kurios yra aptrauktos tam tikra medžiaga, turi derėti prie bendro interjero.

Jei miegamasis yra labai nedidelio ploto, tokiu atveju derėtų apsvarstyti apie papildomas lovos funkcijas. Labai praverčia patalynės dėžė, kuri leidžia po lova laikyti nemažai rečiau naudojamų dalykų (ne tik patalynę). Jei renkami baldai jaunuolio ar vaiko kambariui, tachta arba sofa-lova gali būti puikus pasirinkimas. Jos leis ne tik sutaupyti vietos, bet ir bus funkcionalios.

Be lovos ir spintos, esant pakankamai erdvės, derėtų apsirūpinti ir naktiniais staliukais. Nors ir atrodo, kad šie miegamojo baldai nėra itin reikalingi, tačiau tai anaiptol netiesa. Prie lovos dažnai laikomas žadintuvas ar mobilusis telefonas, kurį, be abejonės, reikia kažkur pasidėti – tikrai ne lovoje. Taip pat naktinio staliuko stalčiuose patogu laikyti ir knygas ar kitus dažnai naudojamus dalykus. Juk žymiai geriau turėti daugiau vietos daiktams susidėti, nei juos laikyti ant žemės.

 

Kaip išsirinkti patogiausią namų baldą – sofą?

sofosSofa, minkštasis kampas ar kušetė – tai patys populiariausi baldai, randami kone kiekvienuose namuose. Tačiau pagal kokius kriterijus ekspertai rekomenduoja rinktis sofą?

Kam sofą naudosite?

Prieš įsigydami sofą, pagalvokite, kokiu tikslu ji daugiausiai bus naudojama – sėdėjimui svetainėje, miegojimui, svečiams, o gal ją įkurdinsite vaikų kambaryje? Jei, pavyzdžiui, gyvenate kompaktiškame bute, tai verta rinktis platesnę ir brangesnę sofą, kuri atstotų miegamojo lovą. Jei sofa stovės svečių kambaryje ir bus naudojama vos kelis kartus per metus, daug investuoti gal ir neverta.

Jei būtinai reikia sofos su miegamuoju mechanizmu (t. y. išskleidžiamos), dizaino galimybės šiek tiek sumažėja, nes miego mechanizmas sumontuotas po sofa, todėl baldas nebūna ant grakščių kojelių, vizualiai atrodo sunkesnis. Tačiau el. parduotuvėje B-A.eu https://www.b-a.eu/c1946/Sofos-sofos-lovos galite rasti stilingų sofų „du viename“, ant kurių analogiškai patogu ir sėdėti, ir miegoti.

Siauros sofos lovos gerai dėl to, kad užima nedaug vietos, tačiau prisiminkite, kad jei ant šio svetainės baldo mėgstate maloniai susirangyti skaitydami knygą ar žiūrėdami televizorių, tuomet jis privalo būti kuo platesnis, gilesnis ar net su pailginimu šone, kad galėtumėte ištiesti kojas.

Turi derėti prie bendro stiliaus

Nesunku pasiklysti ir tarp sofų dizainų – vienos lengvos, nedidukės ir nesunkios, kitos – masyvios, didelės, raitytais porankiais ir primenančios antikvarinius baldus. Sofos lovos dizainą derinkite prie namų interjero: natūralu, kad studentui tiks dirbtinės odos sofutė metalinėmis kojelėmis, bet prabangioje svetainėje toks baldas netiktų.

Spalvos

Sofos spalvos nereikėtų derinti prie sienų ar grindų spalvos, nes baldas vizualiai pradings patalpoje. Galite rinktis kontrastingos spalvos sofą. Tarkime, jei sienos šviesios, tai rinkitės tamsius baldus, ir atvirkščiai. Šviesių baldų nerekomenduojame rinktis mažų vaikų ir gyvūnų turintiems žmonėms, nes iš gobeleno sunkiau išvalyti dėmes. Kita vertus, šiuolaikiniai pluoštai yra atsparūs aplinkos sąlygoms, be to, sofą galima užtiesti pledu, tad gal pastarasis kriterijus ir nėra toks reikšmingas.

Audiniai

Jei sofą pirksite iš salono, būtinai gobeleną apžiūrėkite dienos šviesoje, nes dirbtinis apšvietimas gobeleno atspalvį gali šiek tiek iškreipti. Pačiu atspariausiu audiniu laikomas poliesteris, kuris neapsitrina, mažai glamžosi, greitai išdžiūva ir turi galybę kitų puikių savybių. Tad pasidomėkite gobeleno tvirtumu ir atsparumu – tai vienas iš baldo ilgaamžiškumo garantų.

Baldą išbandykite patys

Žmonės dažnai pernelyg skuba ir perka per daug nesukę sau galvos. Tačiau juk baldus perkate mažiausiai keleriems ar keliolikai metų, tad neskubėkite ir būkite apdairūs. Gerai apžiūrėkite sofų korpusus, audinį, įvertinkite, ar jis pakankamai tankus, atsisėdę ant kraštelio patikrinkite, ar spyruoklės negirgžda ir kokios apkritai jos, kokie mechanizmai ir kaip jie sutvirtinti (jei tai įmanoma pamatyti). Nesikuklinkite, klauskite ir domėkitės. Tik taip išsirinksite išties dėmesio vertą baldą, kuris džiugins jus, jūsų šeimos narius ir svečius.

 

Medienos dažymo technologija

Medienos dažymas Net ir labai senus medinius namus arba kitos medinius daiktus (pavyzdžiui baldus) galima prikelti naujam gyvenimui. Nebūtina net jokia speciali restauracija, kurios metu stengiamasi naujam gyvenimui prikelti medinį paviršių. Medienos dažymas – stebuklingas būdas ne tik sugrąžinti medinio paviršiaus estetinę išvaizdą, tačiau tuo pačiu ir pagerinti jos savybes. Eko namo statyba šiuo metu yra labai populiari, tad nieko keisto, kad mediniai namai reguliariai turi būti atnaujinami. Su kokybiškais dažais viskas yra paprasta, greita ir svarbiausia – pigu.

Medienos dažymo ypatumai

Nors dažai sudaro labai didelį procentą lemianti nudažytą paviršių, tačiau taip pat labai svarbu tinkamai paruošti medieną, nes tik tokiu atveju nudažyta ji atrodys gražiai. Kol vieni žmonės samdosi profesionalus, kad jie kokybiškai paruoštų medinį paviršių – tuo tarpu kiti pasidomėti ir darbus atlieka patys. Kuris variantas geresnis – atsakyti negalime, tačiau jeigu esame pasiruošęs skirti laiko bei jėgų medienos ruošimui – pirmyn.

 • Paviršiaus nušveitimas. Jeigu norite, kad dažai gražiai apsidengtų – tokiu atveju pirmiausia reikia labai kruopščiai nušveisti medinį paviršių. Jeigu paviršius nėra didelis, tokiu atveju šveisti galima ir naudojantis rankinius būdus. Kitu atveju naudinga įsigyti elektrinius prietaisus. Neverta gaišti daug laiko. Juolab, jeigu daiktas reikalingas vienam kartui – paprasčiausiai išsinuomokite. Greita, paprasta ir patogu.
 • Kuomet paviršius jau yra paruoštas – rekomenduojame jį padengti specialiomis priemonėmis. Jos yra skirtos tam, kad įsigertų ir galėtų apsaugoti paviršių nuo aplinkos neigiamo poveikio. Kokios priemonės Jums yra reikalingos – geriausiai patarti gali specialistai. Juk priklausomai nuo to, kur medinis daiktas bus – reikia ir jam skirtų priemonių.
 • Galiausiai atėjo ir dažymo procesas, kurio metu susirandama norima spalva ir ja padengiamas paviršius. Dažų paieškos ir pats dažymas yra tikrai sudėtingesnis negu galėjote pagalvot. Tam reikia skirti nemažai laiko, tačiau dėl ilgalaikio rezultato investuoti verta.

Eko namų statyba paskatino dažniau pasiūlyti ir namų dažytojų paslaugas. Tai reiškia, kad jeigu Jūs nenorite pats užsiimti šiuo darbu – jį už jus atlikti gali ir savo srities profesionalai.

Kaip pasirinkti kokybiškus dažus medienai?

Kuomet paviršius jau paruoštas – laikas ieškoti dažų, kurie būtų užtektinai kokybiški padengti medienos paviršiui. Medienos dažymas bus kur kas sėkmingesnis jeigu pasirinksite kokybiškus dažus. Kaip atrasti tokius, kurie Jūsų nenuviltų – palyginti kuo daugiau variantų ir pasitarus su profesionalais pirkti ne pigiausius, tačiau kokybiškiausius.

 1. Pirmiausia reikia susirasti tokius, kurie skirti būtent medienai. Pradėdami ieškoti dažų pamatysite, kad egzistuoja ypač platus jų pasirinkimas. Jeigu dažai skirti metalui – jie tikrai kokybiškai nepadengs medinio paviršiaus. Geriausia pirkti orientuotus į konkrečią medžiagą.
 2. Dažai gali skirtis ir savo blizgumu. Tuo tokių, kurie labai blizgūs iki tokių, kurie yra matiniai. Šiuo atveju kiekvienas žmogus gali pasirinkti tokius, kurie būtent jam atrodo patys gražiausi.
 3. Taip pat naudinga pasiskaityti – kiek laiko dažai turėtų laikyti. Natūralu, kad skirtingi dažai laiko skirtingą laiko tarpą. Tuo pačiu labai įdomu tai kad danai ant pakuotės būna nurodyta – kiek jie tarnaus. paprasčiausiai žmonės nepažiūri ir net nepasidomi ką tiksliai perka.

Medienos dažymas bus malonesnis įsigijus kokybiškus dažus. Kokie geriausi – atsakyti sunku. Akivaizdu viena, kad kuo daugiau ieškosite – tuo labiau patenkinti gautu rezultatu būsite.

BROKERIO PAGALBA RENKANTIS BŪSTĄ

nekilnojamo turto brokeriaiBūsto įsigijimas daugelio žmonių laikomas vienu svarbiausių jų gyvenime žingsnių. Tai – brangus ir daug svarstymų pareikalaujantis sprendimas. Natūralu, kad brangų ir atsakingą sprendimą priimti nėra taip paprasta, todėl tokiose situacijose ieškoma profesionalių patarėjų. Šiuo atveju – nekilnojamo turto brokerių. Jie tarpininkauja ir teikia rekomendacijas, padedančias geriau įvertinti perkamą būstą, parengia reikalingus dokumentus ir pan. Visi klausimai apie naujų namų ar verslo erdvės įsigijimą bus išspręsti žymiai lengviau, padedant tikrų nekilnojamo turto meistrų.

Niekada anksčiau su būsto brokeriais nesusidūrusiems žmonėms gali būti neaišku, tai ką tiksliai jie daro? Brokerio pagalba renkantis būstą yra labai didelė, o konsultacijų sritis – plati. Tačiau tikrai patyręs, profesionalus nekilnojamo turto brokeris visuomet galės konsultuoti Jus:

būsto pardavimo ir pirkimo klausimais;

– pastato, buto, garažo vertės įvertinimu;

– įvairiais kainos derinimo klausimais;

– reikalingų dokumentų klausimais bei padės juos užpildyti;

– pačiais įvairiausiais finansavimo klausimais.

NT brokerio pagalba, kai ieškoma kam parduoti ar kur nusipirkti būstą, yra ypač naudinga. Platus jų kompetencijų spektras yra tinkamas įvairių poreikių turintiems asmenims. Dažniausiai į nekilnojamo turto profesionalus yra kreipiamasi, kai nežinoma, kokia pinigų suma yra adekvati už vieno, dviejų kambarių butą, didelį namą ar visai nedidelę sodybą. Visiškai nesvarbu, ar asmuo ieško pirkėjo būstui, ar pats yra jo pardavėjas. Prie daugelio projektų dirbęs brokeris yra susipažinęs su nekilnojamo turto rinka, todėl puikiai žino, kokios kainos bei sąlygos vyrauja tam tikrame mieste ar šalyje. Vadinasi apie įvairius niuansus ar kainas nereikės klausti pašalinių, nes visa reikalinga ir Jums aktuali informacija bus gaunama iš vieno patikimo šaltinio – būsto brokerio.

Kitas nekilnojamo turto agentūrų brokerių privalumas – neįkainojama jų pagalba tvarkant dokumentus. Ne vienam žmogui net baisu pagalvoti apie daugybės sutarčių tvarkymą, oficialų būsto įvertinimą ir raštišką to pateikimą, bendradarbiavimą su kitomis šalimis ir pan. Visi dokumentai, pažymos, sutartys ir susitarimai sutvarkomos nekilnojamo turto brokerio. Jis turi atitinkamas teisines žinias, leidžiančias būstą perduoti kur kas greičiau ir gauti tinkamą įvertinimą. Tad, kreipęsi į būsto brokerį galite būti tikri, kad dokumentuose bus įtraukti visi reikšmingi aspektai, nebus palikta neatidžių klaidų ar kainos neatitikimų.

Šiais laikais išsirinkti turto brokerį gali būti nelengva, kadangi jų – ne vienas. Tačiau prioritetą teikiant tik profesionalams, dirbusiems su keliais nekilnojamo turto objektais, neapsiriksite. Įvairiuose Lietuvos miestuose dirbantys būsto brokeriai padės Jums priimti protingus nekilnojamo turto sprendimus.

 

 

 

 

5 patarimai renkantis vonią

vonios įrangaJeigu planuojate įsirengti naują vonios kambarį, turbūt jūsų galvoje kirba šimtai klausimų, liečiančių pačią vonią, jos tipą, formą, vietą patalpoje ir t.t. Iš tiesų, vonią įsirengti gali būti tikrai atsakingas darbas – ypač turint omenyje, tai, jog kartais nutinka santechninių bėdų ir problemų, užpilame kaimynus ir t.t. Tad reikia pradėti nuo to, kad būtina rinktis kokybišką vonios įrangą ir patikėti jos sumontavimą profesionalams.

Kol patį vonios kambario įrengimą  žadate patikėti darbininkams, pats irgi turite atlikti namų darbus ir tinkamai pasirinkti pačią vonią. Štai 5 dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis prekes vonios kambario įrengimui.

 1. Iš kokių medžiagų pagaminta vonia. Paprastai vonios gali būti gaminamos iš ketaus, akrilo ar plieno. Kiekviena šių medžiagų turi savų pliusų ir minusų, tad tik jūs asmeniškai galite išsirinkti vonią, kuri bus tinkamiausia jums. Ketaus vonios yra netriukšmingos, tvirtos, tačiau lėtai įšylančios ir sunkios. Plieno vonios lengvos, plataus modelių pasirinkimo. Akrilinės – modernios, turinčios masažo funkcijų, tačiau lengvai subraižomos, neatsparios.
 2. Kokios formos yra vonia. Čia jau galite leistis į lakiausias fantazijas – jeigu vieta leidžia, galite rinktis kvadrato, stačiakampio, ovalo ar trikampio formos vonią. Taip pat perkamos kubilą imituojančios gilios vonios ar klasikinės, prabangios vonios ant metalinių kojų.
 3. Ar reikalingos papildomos vonios funkcijos. Jeigu leidžia biudžetas, galite įsigyti sūkurinę vonią su masažo funkcija ar vonią su specialiu vidiniu apšvietimu.
 4. Kurioje vietoje ją žadate statyti. Faktas, kad vonią reikia kažkur pastatyti – ir būtų gerai, jei tai būtų praktiška ir patogi vieta. Paprastai voniai pasirenkami patalpos kampai, rečiau, ypač jeigu tai pastatoma vonia ant dekoruotų kojų, galima ją įsirengti vonios viduryje.
 5. Kaip jį derės prie vonios interjero. Tai jau jūsų skonio reikalas. Ar norėsite pačios paprasčiausios vonios, ar pastatomos klasikinio dizaino su prabangos efektu – ji turėtų stilistiškai derėti prie viso vonios kambario, plytelių, grindų, maišytuvo ir kriauklės ar veidrodžio. Čia jums gali padėti interjero dizaineris.