Namų erkutės yra itin dažna problema, su kuria susiduria kiekvienų namų gyventojai. Labiau šie parazitai kankina tuos, kurie yra alergiški dulkių erkutėms, nes tuomet žmogų vargina tokie nemalonūs simptomai kaip bėrimai ant rankos, kitų kūno dalių, sloga, čiaudėjimas ir t.t. Net jeigu ir nesate alergiškas, tikrai bent kartą gyvenime teko nusičiaudėti klojantis lovą.
Įdomu, kad pačių parazitų gyvenimo trukmė yra nedidelė, tačiau per dešimt savaičių patelės gali padėti apie 600 kiaušinėlių. Šios erkutės minta mikroskopinėmis žmogaus odos nuoplaišomis, kurių per naktį savo patalynėje paliekame tiek, kad pamaitintume visa erkučių šeimyną.
Šie parazitai yra atkaklūs, tačiau jų bent didžiąja dalimi išvengti įmanoma. Pirmiausiai galima išbandyti tiesiog dažnesnį patalynės skalbimą. Skalbti reikia ne vien apvalkalus, bet ir pagalves, antklodes. Norint pasiekti geriausių rezultatų, patalynę reikia skalbti ne žemesnės negu 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Tik tokiomis sąlygomis erkutės žūsta. Taip pat jos nepakenčia sausros ir vėsaus oro, o dievina šilumą ir drėgmę. Tad galima labai dažnai vėdinti patalynę balkone, ir taip, galbūt, šie parazitai išsilakstys.
Yra ir modernesnių bei efektyvesnių metodų, kaip atsikratyti dulkių erkutėmis. Ištirta, jog atsiradus pavojui ar įsivyravus erkutėms nepalankiai terpei (drėgmės sumažėjimas), jos išskiria feromoną – hormoną, signalizuojantį apie būtinybę visoms susirinkti į vieną vietą ir susiglausti. Mokslininkai išnaudojo šią jų savybę ir šio hormono dėka sukūrė „gaudyklę“- audeklą į kurį susirenka beveik visos erkutės ir vėliau jas galima paprastai pašalinti.
Taip pat visada verta išbandyti cheminio valymo paslaugas, kurio metu naudojami ultravioletiniai ir kvarco spinduliai, taip pat padedantys išnaikinti šiuos parazitus.
Jeigu jums atsirado bėrimai ant rankos, kitų kūno dalių, vargina kosulys, sloga ir net dusulys – jūs alergiškas dulkių erkutėms ir turėtumėte susimąstyti apie šių parazitų naikinimo būdus. Dėl alergijos diagnozės jus turėtų ištirti alergologas, kuris taip pat pasiūlys ir tinkamiausius šio alergeno naikinimo būdus. Delsiant šalinti šią problemą gresia alergijos progresavimas į rimtesnes ligas – pavyzdžiui, bronchinę astmą. Tad susirūpinti savo sveikata yra verta.