Efektyvūs buitinės technikos priežiūros patarimai

Buitinės technikos prietaisai yra tai, kas jau ne vieną dešimtmetį mūsų namuose atlieka daugybę kasdienių buitinių užduočių. Šiuolaikinė buitinė technika užtikrina didesnį komfortą ir sutaupo daugybę laiko. Įvairūs buitinės technikos prietaisai, tokie kaip šaldytuvai, skalbimo mašinos, indaplovės, orkaitės ir begalė kitų, tapo neatsiejama žmonių gyvenimo ir buities dalimi.

Tačiau nors buitinės technikos prietaisai yra tapę būtinybe, tikrai ne kiekvienas dažnai susimąstome apie didžiulę jų svarbą. Tai taip pat įtakoja ir buitinės technikos priežiūrą, kuri anaiptol ne visuomet būna pakankama. Todėl kiekvienas buitinės technikos prietaisų naudotojas turėtų pasidomėti, kaip reikia prižiūrėti skirtingus mūsų namuose dažnai aptinkamus buitinės technikos prietaisus, užtikrinant, kad jie mums tarnautų ne vienerius metus ir veiktų kuo sklandžiau bei efektyviau.

Taigi, kaip tinkamai ir efektyviai prižiūrėti savo buitinės technikos prietaisus? Šiame straipsnyje pateikiame jums begalę naudingų įžvalgų ir patarimų, kurie padės jums sutaupyti daugiau pinigų ir jūsų gyvenimą pavers lengvesniu.

Efektyvi šaldytuvo priežiūra

  1. Turite būti tikri, kad jūsų šaldytuve visuomet yra tarp 1 ir 4 laipsnių šilumos. Tokiu būdu savo šaldytuve laikomus maisto produktus išsaugosite šviežiais ir jums nereikės baimintis, kad vartojate sugedusį maistą.
  2. Efektyviausia ir patogiausia įsigyti šaldytuvą, kuris turi temperatūros sensorių arba temperatūros monitorių. Tai leistų jums visuomet žinoti, kokia yra jūsų šaldytuvo ir šaldiklio temperatūra. Jei jūsų šaldytuve nėra integruotos temperatūros rodymo galimybės, temperatūros sensorių arba monitorių galite įsigyti atskirai, pasitarę su šios srities specialistais.
  3. Niekuomet į savo šaldytuvą neturėtumėte dėti karštų maisto produktų. Visų pirma jūsų karštas maistas turėtų būti atvėsintas iki kambario temperatūros ir tik tuomet įdėtas į šaldytuvą.
  4. Venkite savo šaldytuvą perpildyti maisto produktais ir niekada pernelyg ilgai nelaikykite atidarytų šaldytuvo durelių.
  5. Jei dingsta elektra, užtikrinkite, kad šaldytuvo durelės būtų minimaliai pravertos.
  6. Reguliariai patikrinkite, kokia yra jūsų šaldytuvo ir šaldiklio durelių tarpinių būklė. Jas taip pat turėtumėte kartas nuo karto nuvalyti. Jei tarpinės susidėvės, tuomet šaldytuvo ir šaldiklio durelės tinkamai neužsidarys, tokiu būdu iš šaldytuvo išleidžiant daugiau šalto oro.

Kaip prižiūrėti skalbimo mašiną

  1. Jūsų skalbimo mašina turėtų būti valoma reguliariai (bent kartą per mėnesį), tam pasitelkiant aukštos kokybės skalbimo mašinoms valyti skirtas valymo priemones.
  2. Po kiekvieno pasinaudojimo savo skalbimo mašina, turėtumėte plačiai atverti jos dureles tam, kad iš jos vidaus lengviau pasišalintų drėgmė. Priešingu atveju nesitikėkite išvengti pelėsio ir iš jūsų skalbimo mašinos vidaus sklindančio labai prasto kvapo.
  3. Niekuomet neperkraukite savo skalbimo mašinos. Jei iki šiol manėte, kad pilnai nešvariais skalbiniais pripildę skalbimo mašiną jūs galėsite daugiau sutaupyti, labai klydote. Jei skalbimo mašina bus perpildyta, tuomet ji naudos kur kas daugiau elektros energijos. Be to, tokiu atveju jūsų skalbiniai gali būti išskalbti kur kas prasčiau ir gali tekti dar kartelį pakartoti skalbimo ciklą.
  4. Užtikrinkite, kad ant išorinės skalbimo mašinos valdymo panelės nėra jokių nešvarumų.
  5. Niekuomet nepamirškite periodiškai sausa audinio skiaute arba rankšluosčiu nusausinti skalbimo mašinos vidų. Tą patį turėtumėte padaryti ir kalbant apie jūsų skalbimo mašinos išorę – ją turėtumėte nuvalyti bent kartą per savaitę.
  6. Reguliariai patikrinkite ar skalbimo mašinos žarnų tarpinės neprateka. Taip pat įvertinkite ir filtro būklę. Jei pastebite pratekėjimą ar kitus pažeidimus, kreipkitės dėl skalbimo mašinos remonto paslaugų (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/skalbimo-masin%c5%b3-remontas/).

Skalbinių džiovyklė ir jos tinkamas naudojimas

  1. Galbūt tai jau žinote, tačiau visuomet naudinga priminti – po kiekvieno skalbinių džiovyklės ciklo turėtumėte nuvalyti jos filtrą. Užsikišęs filtras prailgina skalbinių džiovinimo laiką ir taip pat gali padidinti gaisro grėsmę.
  2. Bent kartą per kelis mėnesius turėtumėte labai kruopščiai išvalyti savo skalbinių džiovyklę, kadangi nešvarumai gali susikaupti ne tik ant filtro. Jūs galite nesunkiai atsukti galinę džiovyklės sienelę ir tokiu būdu patekti į džiovyklės vidų. Žinoma, profilaktinę savo džiovyklės techninę apžiūrą jūs galite patikėti ir šios srities specialistams.

Patarimai indaplovės priežiūrai

  1. Reguliariai išvalykite indaplovės apačioje esantį filtrą. Įprastai į jį patenka daugybė maisto likučių bei kitų nešvarumų. Jei tai darysite reguliariai, tuomet užtikrinsite, kad jis niekuomet neužsikimštų.
  2. Niekuomet neperkraukite savo indaplovės. Jei ji bus perpildyta indais, vanduo gali nebegalėti efektyviai patekti ant indų, kad juos švariai nuplautų. Tai reiškia, kad jums tektų indų plovimo ciklą pakartoti dar kartelį arba juos išplauti savo pačių rankomis.
  3. Įjunkite virtuvės karšto vandens čiaupą prieš įjungdami savo indaplovę – tokiu atveju ji iš karto pradės veikti naudodama karštą vandenį, vietoje to, kad sunaudotų daugiau elektros energijos ir laiko, kurio prireikia, kad kaitinimo elementas įkaitintų vandenį ir pradėtų plauti indus.
  4. Jei naudojantis indaplove jos viduje sudūžta stiklinis indas, akivaizdu, kad turėtumėte pašalinti stiklo šukes, tačiau jei visą tai darysite su savo rankomis, galite susižaloti. Tokiu atveju efektyviausias būdas iš indaplovės vidaus pašalinti stiklo šukes yra pasinaudojimas siurbliu.

Orkaitės, viryklės ir kaitlentės priežiūra

  1. Tikėkite tuo ar ne, tačiau orkaitės, viryklės ir kaitlentės priežiūra yra viena iš pačių paprasčiausių – jūs tiesiog turėtumėte išsaugoti jų tinkamą švarą. Juolab, kad dauguma šiuolaikinių orkaičių turi savaiminę išsivalymo funkciją.
  2. Ir tiesą sakant, jums nėra būtina naudoti savaiminę orkaitės išsivalymo funkciją. Jūs galite tiesiog įkaitinti orkaitę, kad orkaitės viduje visi maisto likučiai sudegtų, o tuomet paprasčiausiai visą tai, kas liks, nugremžti ir švariai nuvalyti.
  3. Kaip bebūtų, jei norite naudoti savaiminę išsivalymo funkciją, patariama ją nustatyti vienai valandai, o ne 3 ar 4, kaip kad įprastai būna nurodyta naudojimosi instrukcijoje.
  4. Viryklei arba kaitlentei nuvalyti galite naudoti kempinėlę, šluostę ir vandenį arba pasitelkti tokių paviršių valymui skirtas priemones. Svarbiausia, kad kaitvietės visuomet būtų švarios.

Kaip tinkamai prižiūrėti mikrobangų krosnelę

  1. Į mikrobangų krosnelę niekuomet nedėkite plastikinių daiktų, kadangi aukštoje temperatūroje jie gali išsilydyti ir neigiamai paveikti šildomus maisto produktus.
  2. Labai svarbu reguliariai išvalyti savo mikrobangų krosnelės vidų, užtikrinant, kad jame nebūtų jokio išsipylusio maisto likučių ar kitų nešvarumų, kurie lieka šildant maistą.
  3. Niekada nenaudokite mikrobangų krosnelės, jei jos viduje nieko nėra. Tai gali sutrumpinti jos tarnavimo laiką, o skleidžiami garai gali būti žalingi jūsų sveikatai.
  4. Prieš įjungdami mikrobangų krosnelę, būkite tikri, kad jos durelės yra tinkamai uždarytos.

Apibendrinant tai, kas buvo paminėta, galima drąsiai teigti, kad šie patarimai gali pagelbėti prailginant jūsų namuose naudojamų buitinės technikos prietaisų tarnavimo laiką, kartu sutaupant jums labai daug papildomų lėšų ir padedant išvengti didžiulio galvos skausmo, kuris kiltų, jei jums tektų reguliariai juos remontuoti arba keisti naujais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *