Renkamės miegamojo baldus kartu

miegamojo baldaiMiegamasis – tai ta vieta namuose, kur po sunkios dienos norisi ištiesti kojas ir panirti maloniam nakties miegui. Tačiau jis turi būti ne tik jaukus, bet ir funkcionalus – aprūpintas visais būtinais  baldais, geru apšvietimu bei pageidaujamomis interjero detalėmis. Juk miegamasis yra daug daugiau nei tik lova ir spinta. Tačiau ir be jų išsiversti būtų neįmanoma. Šį kartą renkamės miegamojo baldus – kaip išsirinkti tinkamiausius ir ko, galbūt, nedaryti.

Vienas svarbiausių miegamojo baldų – drabužių spinta. Kiekvienai moteriai (o taip pat ir vyrui) yra itin svarbu, kad būtų pakankamai vietos drabužiams susidėti ir susikabinti. Planuojant didesnių erdvių namus galima įrengti ir atskirą drabužinę, į kurią būtų montuojamos modulinės kabyklos bei lentynos drabužiams ir batams. Tačiau dažnai atskirą kambarį paskirti vien tik drabužiams būna prabanga. Tokiu atveju gali pasitarnauti sieninės spintos su slankiojamomis konstrukcijomis. Jos būna minimalistinio dizaino, o durys dažnai būna veidrodinio paviršiaus, tad nebėra reikalo miegamajame statyti stovimą veidrodį. Jei miegamasis visai  nedidelis, o visi planuojami statyti baldai yra lova ir spinta, tuomet grindų ploto galima sutaupyti  įrengiant kampinę spintą. Tačiau tokiu atveju reikėtų apgalvoti, kiek žmonių ja naudosis – ji jokiu būdu negali būti per maža, nes tokiu atveju atsiras poreikis papildomiems, dar daugiau vietos užimantiems baldams.

Neabejotinai svarbiausias baldas miegamajame yra lova. Todėl jokiu būdu negalima pirkti pirmos pasitaikiusios lovos – tai nėra spontaniškas pirkinys. Tinkamai neapgalvojus galima nusipirkti per mažą arba per didelę lovą, kuri ne tik bus nepatogi, bet ir užims žymiai daugiau vietos, nei norėtųsi. Taigi renkantis miegamojo lovą derėtų atkreipti į keletą dalykų, kurie leis nesuklysti šią svarbią ir atsakingą akimirką.

Renkantis lovą, kaip ir visus kitus miegamojo baldus, būtina išsimatuoti savo miegamąjį ir apgalvoti, kiek erdvės reikės kitiems miegamojo baldams bei praėjimui.  Miegamojo dydis taip pat pasufleruos, kokio tipo ar aukščio lovą geriau pasirinkti – su galvūgaliais ar be, aukštą, ar žemą. Prieš renkantis lovą taip pat būtina įsivertinti ir savo biudžetą – juk nesinori permokėti, juolab, kad kaina negarantuos lovos kokybės. Bet kuriuo atveju – lova yra pagrindinis miegamojo akcentas, tad pirmiausia derėtų apsvarstyti, kokią lovą pirkti, o tik tada derinti prie jos visas kitas interjero detales – tik taip bus išlaikoma bendra miegamojo tema. Lygiai taip pat atsakingai kaip ir lovą reikėtų rinktis visas naudojamas medžiagas, nes pastarosios neabejotinai papildys interjerą. Kalbama ne tik apie lovatiesę ar antklodę, tačiau ir pačioje lovoje naudojamas medžiagas. Juk ne visos lovos būna medinės ar metalinės, o tos, kurios yra aptrauktos tam tikra medžiaga, turi derėti prie bendro interjero.

Jei miegamasis yra labai nedidelio ploto, tokiu atveju derėtų apsvarstyti apie papildomas lovos funkcijas. Labai praverčia patalynės dėžė, kuri leidžia po lova laikyti nemažai rečiau naudojamų dalykų (ne tik patalynę). Jei renkami baldai jaunuolio ar vaiko kambariui, tachta arba sofa-lova gali būti puikus pasirinkimas. Jos leis ne tik sutaupyti vietos, bet ir bus funkcionalios.

Be lovos ir spintos, esant pakankamai erdvės, derėtų apsirūpinti ir naktiniais staliukais. Nors ir atrodo, kad šie miegamojo baldai nėra itin reikalingi, tačiau tai anaiptol netiesa. Prie lovos dažnai laikomas žadintuvas ar mobilusis telefonas, kurį, be abejonės, reikia kažkur pasidėti – tikrai ne lovoje. Taip pat naktinio staliuko stalčiuose patogu laikyti ir knygas ar kitus dažnai naudojamus dalykus. Juk žymiai geriau turėti daugiau vietos daiktams susidėti, nei juos laikyti ant žemės.

 


Posted

in

by

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *